Home | More Results

 

2003 C. I. F. - CENTRAL SECTION

CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS

Hosted by Madera High School

Woodward Park - Fresno, CA

Thursday, November 13th

 

*** UNOFFICIAL - ALL DIVISIONS - BOYS 5K (3.1 Miles) TEAM RESULTS ***

 

   Results by PRO RACE GROUP of Fresno (www.proracegroup.com)

==================================================================================================================

     School (Division)

            Team Place (displace)                                     = TOTAL TIME

         Name  Time Class

==================================================================================================================

 

   1.  Madera (Div I)

            15:55   16:09   16:56   17:15   17:17 (  17:19) (  17:59) = 1:23:32

         Benny Madrigal 15:55 JR., Claudio Moreno 16:09 JR., Auggie Hernandez 16:56 SR., Daniel Rocha 17:15

         SO., Jesse Perez 17:17 JR., Pedro Perez 17:19 SR., Anthony Pulido 17:59 JR.

 

   2.  Clovis (Div I)

            15:57   16:28   16:35   17:18   17:36 (  17:47) (  18:06) = 1:23:54

         Eloy Quintana 15:57 SR., Mikel Thomas 16:28 FR., Jonathan Peterson 16:35 FR., Brandon Ashcroft 17:18

         JR., Max Hernandez 17:36 FR., Jordan Ashcroft 17:47 FR., Joe Opoku-Agyemang 18:06 FR.

 

   3.  Clovis West (Div I)

            16:13   16:31   17:01   17:10   17:14 (  18:13) (  18:44) = 1:24:09

         Cesar Rodriguez 16:13 JR., Chris Turley 16:31 SR., Mitch Ratanasen 17:01 SR., Herb Catania 17:10 SR.,

         Jimmy Robillard 17:14 SO., Bryan Waite 18:13 SO., Enrique Martinez 18:44 SR.

 

   4.  McFarland (Div IV)

            16:32   16:46   16:47   17:11   17:18 (  17:33) (  18:13) = 1:24:34

         Javier Medina 16:32 SR., Octavio Ruiz 16:46 SO., Steven Cavazos 16:47 SR., Baltazar Topete 17:11 FR.,

         Juan Serna 17:18 SO., Tony Rojas 17:33 SO., Tony Fernandez 18:13 SO.

 

   5.  Tulare Western (Div II)

            16:25   17:08   17:14   17:25   17:51 (  18:03) (  18:17) = 1:26:03

         Jorge Santillan 16:25 JR., Marco Rodriguez 17:08 SR., Jose Mendez 17:14 JR., Alan Luna 17:25 SO.,

         Alberto Luna 17:51 JR., Jeovany Vega 18:03 SR., Jon Dillon 18:17 SR.

 

   6.  Liberty - Bakersfield (Div I)

            16:52   17:05   17:38   17:41   17:42 (  18:10) (  18:16) = 1:26:58

         Shogo Osawa 16:52 SR., Andy Tibbs 17:05 SR., Mark Tackett 17:38 JR., Chris Baker 17:41 SR., Henry

         Young 17:42 JR., Mike Brasier 18:10 JR., Erik Carpenter 18:16 SO.

 

   7.  Roosevelt - Fresno (Div II)

            16:44   17:20   17:21   17:37   18:19 (  18:41) (  18:50) = 1:27:21

         Jay Montes 16:44 SR., Sergio Barajas 17:20 SR., Cristian Urena 17:21 SR., Ramon Leon 17:37 SR., Chris

         Valdovinos 18:19 FR., Aron Dominguez 18:41 SO., Robert Canel 18:50 SR.

 

   8.  Sanger (Div II)

            16:23   17:04   17:15   18:18   18:22 (  18:51) (  20:04) = 1:27:22

         Antonio Valdez 16:23 SR., Leo Alva 17:04 JR., Justin LaVoie 17:15 FR., Carlos Rizo 18:18 SR., Jose

         Chavez 18:22 JR., Calvin Wu 18:51 JR., Juan Carlos Lizardo 20:04 JR.

 

   9.  Clovis East (Div II)

            16:45   16:57   17:40   18:14   18:16 (  18:42) (  19:25) = 1:27:52

         Eddie Banuelos 16:45 SR., Russell Pfaff 16:57 SO., Chad Millard 17:40 JR., Kenny Pfaff 18:14 JR.,

         Robert Lopez 18:16 JR., Bobby Kuhn 18:42 JR., Johnny Gonzalez 19:25 FR.

 

  10.  Buchanan - Clovis (Div I)

            16:43   17:26   17:43   17:51   18:11 (  18:15) (  18:33) = 1:27:54

         Brandon Geis 16:43 SO., Matt Polifka 17:26 JR., Daniel Lillibridge 17:43 FR., David Reynders 17:51

         SR., Mike Green 18:11 JR., James McCurley 18:15 JR., Adam Walton 18:33 SO.

 

  11.  Avenal (Div IV)

            17:05   17:09   17:47   17:52   18:12 (  18:34) = 1:28:05

         Luis Gonzalez 17:05 JR., Miguel Solano 17:09 SR., Jose Rangel 17:47 SO., Carlos Reyes 17:52 FR.,

         Carlos Cisneros 18:12 JR., Alfonso Gonzalez 18:34 FR.

 

  12.  North - Bakersfield (Div II)

            16:41   17:22   17:41   18:11   18:13 (  18:52) (  19:38) = 1:28:08

         Kyle Austin 16:41 JR., Jose Hernandez 17:22 SR., Charlie Spencer 17:41 SO., Chris Hernandez 18:11 SO.,

         Aaron Montgomery 18:13 JR., Philip Chapin 18:52 SR., Tyler Clutts 19:38 JR.

 

  13.  Bullard - Fresno (Div I)

            16:29   17:23   17:45   17:50   18:52 (  18:57) (  19:12) = 1:28:19

         Allan Williamson 16:29 JR., Manny Yamas 17:23 SR., Alexi Antoniou 17:45 SR., Leo Zamudio 17:50 SR.,

         Jason Wolpert 18:52 FR., Chris Silver 18:57 SO., Machael Stallings 19:12 FR.

 

  14.  Shafter (Div III)

            17:12   17:37   17:39   17:55   18:17 (  18:29) (  19:22) = 1:28:40

         Dustin Cruz 17:12 SR., Pedro Montoya 17:37 JR., Carlos Gomez 17:39 JR., Juan Medina 17:55 JR., Jose

         Gomez 18:17 FR., Alex Loeza 18:29 JR., Lucus Espericueta 19:22 SO.

 

  15.  Mt. Whitney - Visalia (Div II)

            16:17   17:31   18:16   18:26   18:54 (  18:59) (  20:16) = 1:29:24

         Luis Marquez 16:17 JR., Chris Klint 17:31 JR., Jonathan Warner 18:16 JR., Marc Schommer 18:26 JR.,

         Edgar Fuentas 18:54 SR., Aaron Bronzan 18:59 JR., Daniel Hernandez 20:16 JR.

 

  16.  McLane - Fresno (Div II)

            16:54   17:46   17:48   18:36   18:48 (  20:35) = 1:29:52

         Alfredo Coronado 16:54 SO., Edward Vivas 17:46 SR., Bobby Rodriguez 17:48 SO., Alfonso Sanchez 18:36

         SO., Isaac Vivas 18:48 SO., Asna Pech 20:35 SR.

 

  17.  Delano (Div I)

            16:48   17:53   18:10   18:19   18:58 (  19:03) (  19:55) = 1:30:08

         Travis Hobbs 16:48 SR., Alex Renteria 17:53 SR., Jora Bhullar 18:10 SR, Cesar Jeronino 18:19 SR.,

         Victor Mendoza 18:58 SR., Jose Chavez 19:03 JR., Rene Mendivil 19:55 JR.

 

  18.  Highland - Bakersfield (Div II)

            17:36   17:57   18:08   18:15   18:32 (  20:27) (  21:39) = 1:30:28

         Jared Mayberry 17:36 SR., Mahdi Kadri 17:57 SO., Stephen Ewers 18:08 JR., Nathan Allen 18:15 JR.,

         Shawn Morse 18:32 SR., Keith Mayberry 20:27 FR., Ricardo Estrella 21:39 FR.

 

  19.  Woodlake (Div IV)

            17:38   17:40   18:21   18:27   18:32 (  18:33) (  19:08) = 1:30:38

         Isaias Escobedo 17:38 SR., Juan Carlos Alatorre 17:40 JR., Adrian Garcia 18:21 JR., Jesus Valencia

         18:27 SR., Javier Ceballos 18:32 SO., Gilbert Flores 18:33 FR., Jose Guzman 19:08 SO.

 

  20.  Golden West - Visalia (Div I)

            17:25   17:52   18:18   18:24   18:43 (  19:14) (  21:15) = 1:30:42

         Marco Sanchez 17:25 SO., Michael Ruiz 17:52 JR., Esequiel Castillo 18:18 SO., Joel Sanchez 18:24 JR.,

         Alex Acosta 18:43 SR., Drew Waters 19:14 SR., Jorge Rivas 21:15 SR.

 

  21.  Mission Prep - San Luis Obispo (Div V)

            17:13   17:25   17:39   19:08   19:46 (  20:17) (  20:28) = 1:31:11

         Erich Fields 17:13 SR., Brandon Weipert 17:25 SO., Marshall Ford 17:39 SO., Jeremy Rifogiate 19:08

         FR., Daniel Coudray 19:46 SR., Brian Johansing 20:17 SR., Cory Brown 20:28 SO.

 

  22.  Hoover - Fresno (Div II)

            17:11   18:02   18:35   18:38   18:49 (  21:21) (  21:29) = 1:31:15

         Matt Klundt 17:11 SR., Chris Gonzalez 18:02 JR., Joseph Ramon 18:35 SO., Chris Bernal 18:38 JR., Matt

         Termeer 18:49 FR., Nathan Bean 21:21 FR., Tony Romero 21:29 SO.

 

  23.  Tehachapi (Div III)

            16:22   17:25   18:28   18:40   20:46 (  21:11) (  21:23) = 1:31:41

         Brandon Rooney 16:22 JR., Brian Noonan 17:25 JR., Jeff Pousson 18:28 JR., David Matteucci 18:40 SR.,

         Brad Golackson 20:46 SO., Mark Lemen 21:11 SO., Ross Janzen 21:23 JR.

 

  24.  Foothill - Bakersfield (Div II)

            17:34   18:07   18:25   18:27   19:23 (  19:35) (  20:31) = 1:31:56

         Edward Ramirez 17:34 SO., Daniel Sanchez 18:07 SO., Jorge Jacquez 18:25 SR., Daniel Hernandez 18:27

         SO., Pedro Perfecto 19:23 SR., Ricardo Aldaco 19:35 SO., Aldo Garcia 20:31 FR.

 

  25.  Corcoran (Div IV)

            16:54   18:28   18:37   18:54   19:04 (  19:23) (  19:34) = 1:31:57

         Clemente Castillo 16:54 JR., Agustin Jaramillo 18:28 SO., Jose De Lara 18:37 JR., Juan Estrada 18:54

         JR., Ernesto Aguirre 19:04 JR., Spencer Rietkerk 19:23 SO., Joel Robles 19:34 FR.

 

  26.  Reedley (Div II)

            17:27   17:29   18:09   19:11   20:06 (  21:18) = 1:32:22

         VJ Blair 17:27 JR., Spencer Rotan 17:29 FR., Deon Dekker 18:09 FR., DJ White 19:11 JR., Uriel Sanchez

         20:06 SR., Pepijn Dekker 21:18 SR.

 

  27.  Firebaugh (Div IV)

            18:11   18:16   18:22   18:24   19:12 (  19:33) (  20:26) = 1:32:25

         Fernando Martinez 18:11 SR., Jose Villarruel 18:16 SR., Luis Ruiz 18:22 JR., Hugo Fraga 18:24 SR.,

         Luis Diego Gutierrez 19:12 SR., Juan Carlos Rodriguez 19:33 JR., Ramon Martinez 20:26 SR.

 

  28.  Cesar E. Chavez - Delano (Div III)

            18:02   18:13   18:22   19:03   19:25 (  20:03) = 1:33:05

         Francisco Ruiz 18:02 SO., Matthew Ford 18:13 SO., Alvaro Avila 18:22 FR., Alfredo Jaime 19:03 SO.,

         Johassi Andrade 19:25 FR., Chris Coronado 20:03 FR.

 

  29.  Stockdale - Bakersfield (Div I)

            17:20   18:20   19:00   19:05   19:33 (  22:28) = 1:33:18

         Brad Gerlick 17:20 SO., Mike Andreas 18:20 SR., Bram Mitchell 19:00 SO., Ryan Lucker 19:05 JR.,

         Charles Johnson 19:33 SO., Chris McNaboe 22:28 JR.

 

  30.  South - Bakersfield (Div I)

            16:53   18:17   19:17   19:24   19:50 (  20:18) (  21:00) = 1:33:41

         Freddis Vigil 16:53 SO., David Reza 18:17 SR., Jesus Ceja 19:17 JR., Tommy Rosenberger 19:24 SO.,

         Jorge Rivera 19:50 SR., Pablo Javalera 20:18 FR., Justin Gonzales 21:00 SO.

 

  31.  Templeton (Div IV)

            16:30   18:01   19:29   20:01   20:13 (  22:16) = 1:34:14

         Martin Hernandez 16:30 SR., Carlos Palacios 18:01 JR., Eric Browning 19:29 JR., Anders Raine 20:01

         FR., Cameron Dalke 20:13 SO., Seth Koenig 22:16 JR.

 

  32.  Sunnyside - Fresno (Div I)

            18:00   18:22   18:48   19:14   19:53 (  19:55) (  21:01) = 1:34:17

         Immanuel Diaz 18:00 SR., Joshua Gonzalez 18:22 SO., Michael Flores 18:48 SO., Michael Ramirez 19:14

         SO., Frank Cruz 19:53 SO., Miguel Palomares 19:55 SR., Ricardo Chavez 21:01 FR.

 

  33.  Porterville (Div III)

            17:18   18:39   18:44   19:53   19:54 (  20:04) (  21:25) = 1:34:28

         Jarid Skiles 17:18 SO., Zac Vanasen 18:39 JR., Genaro Torres 18:44 JR., Willie Hernandez 19:53 FR.,

         Miguel Lara 19:54 JR., Diego Lucertero 20:04 SO., Rudy Cortez 21:25 SO.

 

  34.  Ridgeview - Bakersfield (Div I)

            17:56   18:40   18:50   19:16   19:56 (  20:42) = 1:34:38

         Gerald Gridiron 17:56 --, Colt Nelson 18:40 --, David Deramus 18:50 --, Lee Foreman 19:16 --, Jordan

         Welch 19:56 --, Julio Rodriguez 20:42 --

 

  35.  Redwood - Visalia (Div I)

            18:26   18:27   18:36   19:10   20:15 (  20:19) (  20:55) = 1:34:54

         Preston Avalos 18:26 --, Mike Righi 18:27 --, Samuel Mendoza 18:36 --, Stephen Wilson 19:10 --, Corey

         Friesen 20:15 --, Dan Righi 20:19 --, Kevin Thongseng 20:55 --

 

  36.  Coast Union - Cambria (Div V)

            16:24   19:14   19:38   19:40   20:12 (  20:29) = 1:35:08

         Mario Mendoza 16:24 SR., Marcus Dimaggio 19:14 SO., Alden Moore 19:38 JR., Mike Evans 19:40 FR., Josh

         Evans 20:12 FR., Ephrem Phifer-Houseman 20:29 SO.

 

  37.  Hanford (Div III)

            16:57   19:01   19:02   20:07   20:16 (  20:29) (  20:52) = 1:35:23

         Efrain Esteves 16:57 JR., Michael Lohse 19:01 JR., Courtney Corral 19:02 JR., Brian Fagundes 20:07

         FR., Preston Mattos 20:16 FR., Mwongola Mativo 20:29 JR., Florian Jansen 20:52 JR.

 

  38.  Central Valley Christian - Visalia (Div V)

            18:13   18:53   19:02   19:15   20:39 (  20:57) (  24:11) = 1:36:02

         Lucas Wilgenburg 18:13 FR., Mike Hamar 18:53 JR., Justin Cowden 19:02 FR., Ryan Cowden 19:15 JR.,

         Jonathan Barnett 20:39 SR., Jonathan Verhoeven 20:57 FR., Donald Heffington 24:11 SR.

 

  39.  Central - Fresno (Div I)

            18:48   18:49   19:08   19:34   19:47 (  19:57) (  21:28) = 1:36:06

         Justin Hughes 18:48 --, Kevin Vargas 18:49 --, Tom Gillis 19:08 --, Andrew Grijalra 19:34 --, Austin

         Shwiyhat 19:47 --, Tad Jensen 19:57 --, Sam Molina 21:28 --

 

  40.  Edison - Fresno (Div II)

            17:13   19:32   19:33   19:42   20:13 (  20:40) (  20:51) = 1:36:13

         Dominic Farninelli 17:13 --, Ross Jacobson 19:32 --, Jason Gravano 19:33 --, Brett Asher 19:42 --,

         Leon Nguyen 20:13 --, Wesley DeBusk 20:40 --, Sam Hatch 20:51 --

 

  41.  Parlier (Div IV)

            16:41   18:02   18:35   19:14   23:43 = 1:36:15

         Erick Garcia 16:41 FR., Francisco Andaluz 18:02 JR., Horacio Garcia 18:35 JR., Abel Torres 19:14 SO.,

         Saul Aguilera 23:43 JR.

 

  42.  San Joaquin Memorial - Fresno (Div IV)

            18:51   18:53   19:04   19:30   20:02 (  20:45) = 1:36:20

         Chris Orme 18:51 JR., Peter Lonjers 18:53 SR., Sean Ray 19:04 FR., Jared Ramirez 19:30 JR., Matt

         Lauritzen 20:02 FR., Alex Singh 20:45 FR.

 

  43.  Arvin (Div I)

            17:22   18:41   18:46   18:53   22:52 (  22:55) (  23:04) = 1:36:34

         Jose Orozco 17:22 JR., Elliott Blakslee 18:41 JR., Jorge Barajas 18:46 JR., Freddy Para 18:53 SO.,

         Johnny Santiago 22:52 SR., Rudy Tabada 22:55 SR., Billadin Diaz 23:04 JR.

 

  44.  Monache - Porterville (Div II)

            18:37   18:45   19:20   20:02   20:08 (  20:36) (  20:38) = 1:36:52

         Ricardo Razo 18:37 FR., Juan Ramirez 18:45 JR., Alex Carrillo 19:20 SR., Kyle Wright 20:02 JR.,

         Samuel Mendez 20:08 JR., Leon Murillo 20:36 FR., Jan Salum 20:38 JR.

 

  45.  Exeter (Div III)

            17:38   18:18   18:26   21:34   21:58 = 1:37:54

         Brandon Sutton 17:38 --, Dustin Mitchell 18:18 --, Jordan Cavanagh 18:26 --, Matt Gonzales 21:34 --,

         Bret Zamzow 21:58 --

 

  46.  El Diamante - Visalia (Div IV)

            18:38   19:09   19:49   19:50   20:33 (  20:50) (  21:43) = 1:37:59

         Sheldon Stanton 18:38 SO., Carlos Roldan 19:09 FR., Mark Gravender 19:49 SO., Josh Phillion 19:50 FR.,

         Eric Cranston 20:33 SO., Matt Lewis 20:50 SO., Matt Chicoine 21:43 SO.

 

  47.  Washington Union - Fresno (Div III)

            17:58   19:17   19:20   20:34   20:51 (  21:12) (  24:17) = 1:38:00

         Sydney Newsom 17:58 --, Luis German 19:17 --, Juan Carlos Lopez 19:20 --, Tim Peterson 20:34 --, Seth

         Demant 20:51 --, John Northrup 21:12 --, Andrew Yamagiwa 24:17 --

 

  48.  Mendota ( Div IV)

            17:45   19:12   19:42   20:33   20:51 (  22:37) = 1:38:03

         Daniel Ortiz 17:45 SR., Mario Maciel 19:12 SO., Casimiro Llamas 19:42 SO., Edgar De La Rosa 20:33 FR.,

         Manuel Nunez 20:51 SR., Joel Gaeta 22:37 SO.

 

  49.  Taft (Div IV)

            18:37   19:31   19:53   20:06   20:13 (  23:00) (  23:16) = 1:38:20

         Cody Mace 18:37 SR., Oleg Manko 19:31 SR., Cody Shumate 19:53 SR., Jeff Rutledge 20:06 FR., Francisco

         Topete 20:13 SO., Mike Cooper 23:00 FR., Jerod King 23:16 FR.

 

  50.  West - Bakersfield (Div II)

            17:47   18:56   19:31   20:41   21:56 (  22:04) = 1:38:51

         Eddie Mercado 17:47 SR., Victor Zazueta 18:56 SR., Raul Adame 19:31 SR., Jose Ramirez 20:41 JR., Jose

         Valles 21:56 JR., Will Adame 22:04 FR.

 

  51.  Bakersfield (Div I)

            19:06   19:11   19:32   20:40   20:49 (  21:45) = 1:39:18

         Sam Smith 19:06 FR., Dion Kincaid 19:11 FR., Anthony Rivera 19:32 SR., Sean Harris 20:40 SR., Patrick

         Soehle 20:49 SR., Kyle Sanders 21:45 SR.

 

  52.  Lemoore (Div II)

            18:20   19:13   19:33   20:19   21:54 (  21:55) (  24:31) = 1:39:19

         Philip Chism 18:20 --, Marcos Payan 19:13 --, Mike Bengtson 19:33 --, Randy Andrada 20:19 --, Dennis

         Holzinger 21:54 --, Hayward Lee 21:55 --, John Lugge 24:31 --

 

  53.  Golden Valley - Bakersfield (Div IV)

            19:00   19:22   20:08   20:19   20:32 (  22:21) (  22:25) = 1:39:21

         Jose Alvarez 19:00 FR., Luis Chaidez 19:22 FR., Francisco Rico 20:08 FR., Cesar Mireles 20:19 FR.,

         Amilcar Alvarez 20:32 FR., Matt Cappuccio 22:21 SO., Alberto Garcia 22:25 SO.

 

  54.  East - Bakersfield (Div II)

            17:50   18:24   20:05   20:46   22:33 (  22:45) (  24:34) = 1:39:38

         Billy Toledo 17:50 SR., Eddie Garcia 18:24 JR., Gabriel Ulloa 20:05 JR., Jose Nava 20:46 SO., Joseph

         Lopez 22:33 FR., Christian Vielma 22:45 FR., Tim Perez 24:34 JR.

 

  55.  Yosemite - Oakhurst (Div III)

            18:53   19:05   20:02   20:57   21:05 (  21:14) (  21:57) = 1:40:02

         Eddie Carr 18:53 SR., Colt Hardcastle 19:05 JR., Miles Church 20:02 SR., Spencer Frasher 20:57 SO.,

         Derek Wilkins 21:05 SR., Adam Dunn 21:14 SR., Andrew Boortz 21:57 SR.

 

  56.  Tranquillity (Div IV)

            18:40   19:42   20:21   20:22   20:59 (  22:33) (  23:29) = 1:40:04

         Francisco Silva 18:40 SO., Gonzalo Ramirez 19:42 SR., Roberto Iniguez 20:21 FR., Agustin Alvarado

         20:22 JR., Alfonso Perez 20:59 JR., Braulio Rodriguez 22:33 SR., Isaac Oseguera 23:29 FR.

 

  57.  Garces - Bakersfield (Div IV)

            19:20   19:24   20:25   20:31   20:36 (  20:43) = 1:40:16

         Patrick Malloy 19:20 SO., Will De Jong 19:24 SO., Ben Ashley 20:25 SO., Daniel Newman 20:31 JR.,

         Bennett Rawicki 20:36 JR., Luke Rawicki 20:43 FR.

 

  58.  Tulare Union (Div II)

            19:16   19:30   19:55   20:32   21:09 (  21:13) = 1:40:22

         Nick Santana 19:16 FR., Leeland Steward 19:30 SO., Lyle Gastelum 19:55 JR., Mark Nunes 20:32 JR.,

         Matt Luna 21:09 JR., Ricardo Rojas 21:13 FR.

 

  59.  Riverdale (Div IV)

            18:09   19:25   19:40   21:30   22:08 (  23:03) = 1:40:52

         Hugo Solorio 18:09 SO., Juan Gonzalez 19:25 JR., Gerardo Ramirez 19:40 SO., Carlos Heredia 21:30 SO.,

         Ernesto Guzman 22:08 SR., Javier Ibanez 23:03 SO.

 

  60.  Fowler (Div IV)

            19:08   19:26   20:12   20:39   22:06 (  22:39) (  23:38) = 1:41:31

         Miguel Jimenez 19:08 JR., Antonio Saldana 19:26 SR., Javier Mendez 20:12 SO., Christian Centeno 20:39

         JR., Nestor Centeno 22:06 FR., Adam Santellano 22:39 FR., Luke Hurst 23:38 FR.

 

  61.  Farmersville (Div IV)

            18:57   19:21   20:23   21:28   21:54 (  22:01) (  22:39) = 1:42:03

         Richard Chavez 18:57 --, Angel Olea 19:21 --, Gustavo Flores 20:23 --, Rodolfo Jara 21:28 --, Ben

         Benitez 21:54 --, Efrin Perez 22:01 --, Daniel Benitez 22:39 --

 

  62.  Hanford West (Div III)

            18:55   19:59   21:10   21:36   21:40 (  23:01) (  23:09) = 1:43:20

         Salvador Vega 18:55 FR., Kurtis Mathews 19:59 JR., Josef Aguilar 21:10 JR., Ceasar Amaral 21:36 SO.,

         Carey Rocha 21:40 FR., Florion Schmidt 23:01 JR., Christian Bondoe 23:09 SO.

 

  63.  Selma (Div III)

            19:18   19:24   20:28   22:06   22:48 (  23:22) (  24:43) = 1:44:04

         Ali Husein 19:18 --, Scott Arriola 19:24 --, Bobby Hains 20:28 --, Gene Lopez 22:06 --, Alex Reyes

         22:48 --, Zach Bibb 23:22 --, Joseph DeOchoa 24:43 --

 

Home | More Results | Top of Page