Home | More Results | Girls (ALL Divisions) Individual

 

CIF CENTRAL SECTION

2009 CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS

Hosted by Madera High School

Woodward Park - Fresno, CA

Thursday, November 12th

 

*** UNOFFICIAL * ALL DIVISIONS * BOYS 5K/3.1 Miles - INDIVIDUAL RESULTS ***

 

Results by PRO RACE GROUP of Fresno - www.proracegroup.com

=========================================================================================================================

Ovrll TEAM Finish PACE Race

PLACE Plce NAME SCHOOL - DIVISION GRADE TIME p/mile NO.

===== ==== ============================== ============================================== ======= ======== ======== ======

1 1 Heath Reedy Buchanan High (Clovis) - Div I SR 15:16 4:56 697

2 2 Justin Vilhauer Redwood (Visalia) - Div II JR 15:20 4:57 192

3 3 Isaiah Lorenzo Madera South - Div III JR 15:27 4:59 71

4 4 Johnny Sanchez Roosevelt High (Fresno) - Div III SR 15:31 5:01 165

5 5 CJ Albertson Buchanan High (Clovis) - Div I SO 15:42 5:04 693

6 6 Alex Garcia Ridgeview (Bakersfield) - Div III SR 15:48 5:06 835

7 7 Kevin Barnard Buchanan High (Clovis) - Div I JR 15:55 5:08 696

8 8 Germay Tesfai Hoover High (Fresno) - Div II SR 15:59 5:10 744

9 9 Kellen Levy Clovis West (Fresno) - Div I SR 16:05 5:12 664

10 10 Robby Baker Ridgeview (Bakersfield) - Div III SR 16:05 5:12 834

11 11 Erik Garcia McFarland High - Div IV FR 16:17 5:16 282

12 12 Ryan Phillips Clovis High - Div I SO 16:19 5:16 154

13 13 Joseph Pace Clovis West (Fresno) - Div I SR 16:20 5:17 665

14 14 Brandon Croft El Diamante (Visalia) - Div III SR 16:22 5:17 883

15 15 Angel Flores Madera South - Div III JR 16:23 5:17 72

16 16 Brian Exline Clovis High - Div I SO 16:24 5:18 155

17 17 Cameron Miller Stockdale (Bakersfield) - Div I SO 16:25 5:18 351

18 18 Jesus Villalpondo Shafter High - Div III JR 16:25 5:18 321

19 19 Christian Gonzales Exeter Union High - Div IV JR 16:26 5:19 523

20 20 Michael Goertzen Buchanan High (Clovis) - Div I SR 16:27 5:19 694

21 21 Cody Brazeal Buchanan High (Clovis) - Div I FR 16:29 5:19 692

22 22 Austin Miller Tulare Union - Div II JR 16:29 5:20 22

23 23 Kevin Poythress Madera High - Div I SR 16:30 5:20 1

24 24 Nathan Esparza Madera South - Div III SO 16:31 5:20 73

25 25 Matt Morris Golden West (Visalia) - Div II SR 16:32 5:20 110

26 26 Marcel Bustos Buchanan High (Clovis) - Div I JR 16:32 5:20 695

27 27 Daniel Guerrero Redwood (Visalia) - Div II SR 16:33 5:21 186

28 28 John Knepper Clovis High - Div I SR 16:33 5:21 151

29 29 Xavier Uranga Redwood (Visalia) - Div II SR 16:33 5:21 191

30 30 Dominc Krohn Tulare Western - Div II SR 16:34 5:21 221

31 31 Garrett Dunn Exeter Union High - Div IV SR 16:35 5:21 522

32 32 Jose Lopez Foothill (Bakersfield) - Div III SR 16:35 5:21 549

33 33 FRancisco Nava McFarland High - Div IV JR 16:36 5:22 285

34 34 Jose Monrreal McFarland High - Div IV SO 16:36 5:22 283

35 Daymon Sandles Golden Valley (Bakersfield) Div III JR 16:36 5:22 385

36 35 Calderon Juan Arvin High - Div III SR 16:37 5:22 307

37 36 Clay Celum Clovis West (Fresno) - Div I SO 16:37 5:22 667

38 37 Cody Kinsman Clovis North - Div IV SO 16:38 5:22 651

39 38 James Ridge Madera South - Div III JR 16:39 5:23 75

40 39 Brian Solis Ridgeview (Bakersfield) - Div III SR 16:40 5:23 836

41 40 Luis Garnica Madera High - Div I SR 16:41 5:23 2

42 41 Marco Perez McFarland High - Div IV JR 16:43 5:24 284

43 42 Curtis Kelly Stockdale (Bakersfield) - Div I SO 16:43 5:24 349

44 43 Tyler Vander Schuur Cent Val Chr (Visalia) - Div V JR 16:43 5:24 249

45 44 Marco Camargo McFarland High - Div IV SR 16:44 5:24 287

46 45 Blair Slaton Stockdale (Bakersfield) - Div I SR 16:45 5:24 350

47 46 Jake Van Zandt Highland (Bakersfield) - Div II SR 16:47 5:25 364

48 47 Josh Webb Clovis High - Div I JR 16:49 5:26 152

49 48 Cesar Patino Wasco High - Div III SO 16:50 5:26 603

50 49 Nick Wright Selma High - Div III JR 16:50 5:26 570

51 50 Connor Fisher Stockdale (Bakersfield) - Div I FR 16:51 5:26 352

52 51 Seferino Hernandez Madera South - Div III SO 16:52 5:27 76

53 52 Derek Guthrey Buchanan High (Clovis) - Div I SR 16:52 5:27 698

54 53 Estaban Morones Clovis East High - Div I JR 16:53 5:27 960

55 54 Moses Valdez East Bakersfield - Div II SO 16:54 5:27 90

56 55 Nick Corson Sunnyside (Fresno) - Div II FR 16:57 5:28 587

57 56 Arturo Mendoza Wasco High - Div III SO 16:57 5:28 602

58 57 Connor Billings Clovis West (Fresno) - Div I JR 16:58 5:29 666

59 58 Jonathan Garcia Parlier High - Div IV SR 16:59 5:29 767

60 59 Ricardo Penaloza Redwood (Visalia) - Div II JR 16:59 5:29 189

61 60 Tommy Lutton Clovis North - Div IV SO 17:00 5:29 650

62 61 Jose Ramirez East Bakersfield - Div II SR 17:00 5:29 85

63 62 Daniel Llamas Roosevelt High (FResno) - Div III SO 17:00 5:29 168

64 63 Robert Leija Parlier High - Div IV SO 17:01 5:30 771

65 64 Juan Navia Madera South - Div III SO 17:01 5:30 74

66 65 Caleb Carrasco Mission Oak (Tulare) - Div III SO 17:01 5:30 468

67 66 Humberto Osuna Roosevelt High (FResno) - Div III SR 17:02 5:30 166

68 67 Gavin Magoon Clovis West (Fresno) - Div I SO 17:03 5:30 668

69 68 Chris Calcagno Clovis North - Div IV JR 17:03 5:30 652

70 69 Jasdeep Singh Sunnyside (Fresno) - Div II JR 17:04 5:31 584

71 70 Thomas Turner Highland (Bakersfield) - Div II SR 17:04 5:31 365

72 71 Paul DeDios Clovis High - Div I FR 17:05 5:31 156

73 72 Joey Jimenez Dinuba High - Div III SR 17:06 5:31 268

74 73 Manuel Ortiz Sunnyside (Fresno) - Div II SO 17:06 5:31 586

75 74 Dallas Nord Kerman High - Div IV JR 17:07 5:32 256

76 75 Aaron Alvarez Madera South - Div III SO 17:08 5:32 77

77 76 Ivan Esquivias Highland (Bakersfield) - Div II SO 17:08 5:32 367

78 77 Jordan Cardoza Tulare Union - Div II SR 17:08 5:32 23

79 78 Ani Deswal Tulare Union - Div II SR 17:09 5:32 24

80 79 Evan Crayton-Crogan Bullard High (Fresno) - Div I JR 17:09 5:32 29

81 80 Raul Abundiz Roosevelt High (FResno) - Div III SR 17:09 5:32 169

82 81 Connor O'Malley Garces Memorial (Bakersfield) - Div II SR 17:09 5:32 511

83 82 Dwayne Facho Independence (Bakersfield) - Div III JR 17:10 5:33 482

84 83 Robert Reid Exeter Union High - Div IV FR 17:11 5:33 524

85 84 Octavio Campos Tulare Western - Div II SR 17:11 5:33 222

86 85 Jerrid Lewis Ridgeview (Bakersfield) - Div III SR 17:12 5:33 837

87 86 Anthony Martinez Woodlake High - Div IV SR 17:12 5:33 856

88 87 Jesus Arceo Parlier High - Div IV SO 17:13 5:34 772

89 88 FRancisco Gonzalez Avenal High - Div IV SR 17:13 5:34 417

90 89 Marty Rowell Selma High - Div III JR 17:14 5:34 571

91 90 Rudy Lopez Roosevelt High (FResno) - Div III SO 17:15 5:34 167

92 91 Erick Bautista Foothill (Bakersfield) - Div III SR 17:15 5:34 548

93 92 Derek Nelson Clovis East High - Div I JR 17:16 5:34 962

94 93 Tobias Lopez North Bakersfield - Div II JR 17:16 5:35 207

95 94 Dominic Crooker El Diamante (Visalia) - Div III SO 17:17 5:35 885

96 95 Camilo Mosqueda East Bakersfield - Div II JR 17:17 5:35 87

97 96 Omar Nunez Delano High - Div III SO 17:17 5:35 295

98 97 Alfredo Garibay Sunnyside (Fresno) - Div II JR 17:18 5:35 585

99 98 Alex Moreno Shafter High - Div III JR 17:18 5:35 325

100 99 Jorge Celis Avenal High - Div IV SR 17:19 5:36 419

101 100 Seth Pennel Stockdale (Bakersfield) - Div I JR 17:20 5:36 353

102 101 Tristan Wentworth Tulare Union - Div II SR 17:20 5:36 25

103 102 Val Rodriguez El Diamante (Visalia) - Div III SO 17:21 5:36 884

104 103 Stephen Burke Stockdale (Bakersfield) - Div I JR 17:21 5:36 354

105 104 Miguel Placencia Shafter High - Div III JR 17:22 5:36 326

106 105 Juan Garcia Madera High - Div I SR 17:22 5:36 3

107 106 Colin Lewis Highland (Bakersfield) - Div II SR 17:23 5:37 363

108 107 Roberto Lopez Avenal High - Div IV SR 17:25 5:38 416

109 108 Simon Viss Shafter High - Div III JR 17:25 5:38 327

110 109 Santos Chavez Golden West (Visalia) - Div II FR 17:26 5:38 112

111 110 Jorge Perez Shafter High - Div III SR 17:27 5:38 323

112 111 Estevan Beltran Clovis High - Div I JR 17:28 5:38 153

113 112 Mike Jungo Highland (Bakersfield) - Div II JR 17:30 5:39 366

114 113 Gerardo Gonzalez Wasco High - Div III SO 17:31 5:40 600

115 114 Zach Phillips Clovis North - Div IV JR 17:32 5:40 653

116 115 Jordan Dickson Highland (Bakersfield) - Div II SO 17:33 5:40 368

117 116 Steven Huerta Caruthers High - Div IV SO 17:33 5:40 622

118 117 Mark Rosales Clovis East High - Div I SR 17:33 5:40 961

119 118 Cesar Gonzalez Tranquillity High - Div V JR 17:33 5:40 795

120 119 Mario Maldanado Roosevelt High (FResno) - Div III SR 17:33 5:40 170

121 120 Christopher Handel Shafter High - Div III SR 17:34 5:40 322

122 121 Miguel Gonzalez Hanford High - Div III FR 17:34 5:40 595

123 122 Alan Ortega Avenal High - Div IV JR 17:35 5:41 420

124 123 Jaime Madrigal Ridgeview (Bakersfield) - Div III JR 17:35 5:41 838

125 124 Josias Escobedo Clovis East High - Div I JR 17:36 5:41 964

126 125 Jorge Zuniga Wasco High - Div III SO 17:36 5:41 606

127 126 Robby Towne Clovis North - Div IV JR 17:37 5:41 654

128 127 Eddie Ramirez Wasco High - Div III SR 17:37 5:41 604

129 128 Bryce Blackham Exeter Union High - Div IV SR 17:37 5:41 521

130 Carter Alldredge Edison High (Fresno) - Div III JR 17:37 5:41 844

131 129 Robbie Davalos North Bakersfield - Div II SO 17:37 5:41 210

132 130 Brandon Rodriguez Clovis West (Fresno) - Div I SO 17:38 5:42 669

133 131 Santiago Lazarit East Bakersfield - Div II SR 17:38 5:42 86

134 132 Ben Fox Sanger High - Div III SR 17:38 5:42 235

135 133 Leonardo Perez McFarland High - Div IV JR 17:39 5:42 286

136 134 Eric Millan Centennial (Bakersfield) - Div I SO 17:40 5:42 991

137 135 Jackson Tran Tulare Union - Div II JR 17:40 5:42 27

138 136 Troy Mullen Stockdale (Bakersfield) - Div I SO 17:41 5:43 355

139 137 Marc Sotello East Bakersfield - Div II SR 17:42 5:43 88

140 138 Jeremias Xancale Taft High - Div IV JR 17:42 5:43 335

141 139 Alex Hernandez North Bakersfield - Div II SO 17:42 5:43 209

142 140 Francisco Mosqueda North Bakersfield - Div II FR 17:43 5:43 208

143 141 Martin Rios Cesar Chavez (Delano) - Div III SR 17:45 5:44 974

144 142 Heriberto Sanchez Tulare Western - Div II JR 17:45 5:44 224

145 143 Richard Lizarraga Sunnyside (Fresno) - Div II SR 17:46 5:44 590

146 144 Luis Ramirez Avenal High - Div IV SO 17:46 5:44 422

147 145 Jose Ponce Sanger High - Div III SO 17:46 5:44 239

148 146 Justin Meyer Foothill (Bakersfield) - Div III SO 17:47 5:45 551

149 147 Angel Garcia Shafter High - Div III SR 17:48 5:45 324

150 148 Edgar Orellana Parlier High - Div IV JR 17:48 5:45 770

151 149 Niels Smidth Mission College Prep (SLO) - Div V SR 17:48 5:45 139

152 150 Omar Pulido Golden West (Visalia) - Div II SR 17:49 5:45 111

153 151 Triandous Hobson Ridgeview (Bakersfield) - Div III SR 17:50 5:45 839

154 152 Blake Billinger Bullard High (Fresno) - Div I JR 17:50 5:45 31

155 153 Henry WilSOn Clovis North - Div IV JR 17:50 5:46 655

156 154 Jorge Ceballos Monache (Porterville) - Div I SO 17:51 5:46 57

157 155 Gregorio Linares Wasco High - Div III SO 17:51 5:46 601

158 156 Brandon Felten Hoover High (Fresno) - Div II JR 17:52 5:46 745

159 157 Giovanni Alatorre Woodlake High - Div IV SO 17:52 5:46 854

160 158 David Dykstra Cent Val Chr (Visalia) - Div V JR 17:52 5:46 250

161 159 Arturo Siqueiros Mission College Prep (SLO) - Div V SR 17:52 5:46 137

162 Cesar Rico Edison High (Fresno) - Div III JR 17:54 5:47 845

163 160 Jose Gonzalez Mendota High - Div IV SR 17:58 5:48 454

164 161 Robby Kostner Independence (Bakersfield) - Div III SO 17:58 5:48 483

165 162 David Valenzuela Madera High - Div I SR 17:59 5:48 4

166 163 Marc Augustine Selma High - Div III SR 18:00 5:49 572

167 164 Elias Cardona Tulare Western - Div II SO 18:00 5:49 223

168 165 William Beechinor Frontier (Bakersfield) - Div III JR 18:00 5:49 758

169 166 Jesus Garcia Caruthers High - Div IV SR 18:01 5:49 623

170 167 Nathan Banuelos Mt. Whitney (Visalia) - Div I SO 18:01 5:49 971

171 168 Ernesto Hernandez Delano High - Div III SR 18:02 5:49 296

172 169 Doug Daniel Fresno Christian - Div V SR 18:02 5:49 730

173 170 Abel Bustos Parlier High - Div IV SO 18:03 5:50 773

174 171 Danny Perez Parlier High - Div IV SR 18:04 5:50 768

175 172 Ethan Hopwood Mission College Prep (SLO) - Div V SO 18:04 5:50 141

176 173 Roger Saldana Tulare Western - Div II SR 18:05 5:50 226

177 174 Terry Duncil Lemoore High - Div III SO 18:05 5:50 910

178 175 Francisco Gamboa Hanford High - Div III JR 18:06 5:51 593

179 176 Ruben Garcia Mt. Whitney (Visalia) - Div I SO 18:06 5:51 968

180 177 Jose Torres Golden West (Visalia) - Div II JR 18:07 5:51 113

181 178 Tyler David Hanford High - Div III JR 18:07 5:51 594

182 179 Rodrigo Salado Mt. Whitney (Visalia) - Div I SO 18:07 5:51 972

183 180 Jacinto Lopez Avenal High - Div IV JR 18:07 5:51 421

184 Tyler Moffit Liberty High (Bakersfield) - Div II SO 18:08 5:51 183

185 181 Jakob Talley Clovis West (Fresno) - Div I JR 18:08 5:51 670

186 182 Tanner Urmston Frontier (Bakersfield) - Div III JR 18:08 5:51 759

187 183 Josh Dei Clovis East High - Div I SO 18:09 5:52 963

188 184 Pedro Sanchez McFarland High - Div IV SR 18:09 5:52 288

189 185 Dustin Sclafani Frontier (Bakersfield) - Div III JR 18:09 5:52 760

190 186 Eric Sanchez Wasco High - Div III SR 18:09 5:52 605

191 187 Michael Staab Madera High - Div I SR 18:09 5:52 5

192 188 Jesus Meraz South Bakersfield - Div III SO 18:10 5:52 939

193 189 Charlie Zaragoza East Bakersfield - Div II JR 18:10 5:52 89

194 190 Ryan Walker Clovis High - Div I FR 18:10 5:52 157

195 191 Mattheus Wagner Bullard High (Fresno) - Div I SO 18:11 5:52 33

196 192 David Tompkins Mission College Prep (SLO) - Div V JR 18:11 5:52 140

197 193 Danny Beltz Firebaugh High - Div IV SR 18:12 5:52 124

198 194 Nelson Guillen Dinuba High - Div III JR 18:12 5:53 269

199 195 Garrett Sons Sanger High - Div III SO 18:13 5:53 237

200 196 Kyle Miller Tulare Union - Div II FR 18:13 5:53 28

201 197 Jorge L. Navarro Delano High - Div III SR 18:14 5:53 297

202 198 Adrian Rodriguez Tulare Western - Div II JR 18:15 5:53 225

203 199 James McCay Mission College Prep (SLO) - Div V SO 18:15 5:54 143

204 200 Cesar Sanchez Selma High - Div III SO 18:16 5:54 575

205 201 Octavio Lopez Roosevelt High (FResno) - Div III SR 18:16 5:54 171

206 202 Frankie Pino-Ruiz Sunnyside (Fresno) - Div II JR 18:16 5:54 588

207 203 Rudy Sandoval Cesar Chavez (Delano) - Div III SR 18:16 5:54 977

208 204 Benji Crapo Cent Val Chr (Visalia) - Div V SO 18:16 5:54 253

209 205 Jason Reyes Parlier High - Div IV JR 18:17 5:54 769

210 206 Rigo Hernandez Firebaugh High - Div IV JR 18:17 5:54 129

211 207 Joseph Alzagatiti Cent Val Chr (Visalia) - Div V SR 18:17 5:54 251

212 208 Cayce Chrenenko Ridgeview (Bakersfield) - Div III JR 18:18 5:54 840

213 209 Uriel Dominguez Mt. Whitney (Visalia) - Div I SO 18:18 5:55 973

214 210 Jesus Contreras Sanger High - Div III SR 18:19 5:55 241

215 211 Shawn Falagan North Bakersfield - Div II SO 18:19 5:55 213

216 Albert Rodriguez Central High (Fresno) - Div I SO 18:19 5:55 706

217 212 Stephen Sanwo Bullard High (Fresno) - Div I JR 18:20 5:55 30

218 213 Moss Travis East Bakersfield - Div II SR 18:20 5:55 91

219 214 Estaban R. Ayon Delano High - Div III JR 18:20 5:55 299

220 215 Craig Varner Centennial (Bakersfield) - Div I SO 18:20 5:55 992

221 216 Terry Vinson Independence (Bakersfield) - Div III JR 18:20 5:55 484

222 217 Philip Dixon Woodlake High - Div IV SR 18:21 5:55 855

223 218 Michael Hernandez Taft High - Div IV SO 18:22 5:56 339

224 219 David FReed Garces Memorial (Bakersfield) - Div II SR 18:22 5:56 507

225 220 Mario Vasquez Hanford High - Div III FR 18:23 5:56 598

226 221 Mark Rodriguez Frontier (Bakersfield) - Div III JR 18:23 5:56 761

227 222 Carlos Cerna Kerman High - Div IV SO 18:23 5:56 259

228 223 Tony Lundberg Mission College Prep (SLO) - Div V SO 18:24 5:56 142

229 224 Devin Capella Taft High - Div IV JR 18:24 5:57 336

230 225 Jason Duyst Cent Val Chr (Visalia) - Div V JR 18:25 5:57 254

231 226 Ian Womack Yosemite High (Oakhurst) - Div III SR 18:25 5:57 683

232 227 Edwin Ortiz Clovis East High - Div I SR 18:26 5:57 966

233 228 Dustin Rojos Centennial (Bakersfield) - Div I JR 18:26 5:57 988

234 229 Edgar Verdugo Foothill (Bakersfield) - Div III JR 18:26 5:57 554

235 230 Jonathan Juarez Tulare Union - Div II JR 18:28 5:58 26

236 231 Hayden Rory Centennial (Bakersfield) - Div I JR 18:28 5:58 989

237 232 Brian McAllen Mission College Prep (SLO) - Div V SR 18:28 5:58 138

238 233 Sebastian Ramirez Delano High - Div III FR 18:28 5:58 298

239 234 Jesse Hernandez Redwood (Visalia) - Div II SR 18:28 5:58 187

240 235 Ezekiel Gonzales South Bakersfield - Div III SR 18:29 5:58 940

241 236 Miguel Ramirez Mendota High - Div IV SO 18:30 5:58 458

242 237 Javier Flores Hanford High - Div III SR 18:30 5:58 597

243 238 Ben Azevedo Hanford High - Div III SO 18:31 5:59 596

244 239 Luis Linares Firebaugh High - Div IV SR 18:31 5:59 125

245 240 Eliseo Estrada Mendota High - Div IV SO 18:31 5:59 455

246 241 Steven Ortega Selma High - Div III SR 18:31 5:59 573

247 242 Gabriel Rios Washington Union (Fresno) - Div IV SO 18:31 5:59 497

248 243 Luis Carrasco San Joaquin Mem (Fresno) - Div III FR 18:32 5:59 803

249 244 Damian Navarro Dinuba High - Div III SR 18:32 5:59 271

250 245 Javier Garcia Foothill (Bakersfield) - Div III SR 18:34 6:00 552

251 246 Rocky Hestand Taft High - Div IV FR 18:34 6:00 338

252 247 Zachariah Maestas Redwood (Visalia) - Div II JR 18:34 6:00 188

253 248 Cesar Rios Redwood (Visalia) - Div II SR 18:35 6:00 190

254 249 John Warmerdam Yosemite High (Oakhurst) - Div III SR 18:35 6:00 678

255 250 Daniel Guzman Kerman High - Div IV SO 18:36 6:00 257

256 251 Jonathan Rodriguez Golden West (Visalia) - Div II FR 18:37 6:01 114

257 252 Austin Hunter Yosemite High (Oakhurst) - Div III JR 18:40 6:01 679

258 253 Pedro Hernandez Kerman High - Div IV SO 18:40 6:02 258

259 254 Ryan Montez Sanger High - Div III SO 18:40 6:02 240

260 255 Jessie Lopez North Bakersfield - Div II SO 18:41 6:02 211

261 256 Santos Neftali Arvin High - Div III FR 18:42 6:02 308

262 257 Sothy Kem Sunnyside (Fresno) - Div II SO 18:43 6:02 589

263 258 Quinton Berk El Diamante (Visalia) - Div III SO 18:43 6:03 888

264 259 Kevin Muthima Hanford High - Div III SO 18:43 6:03 599

265 260 Andrew Zavala Bakersfield High - Div I JR 18:44 6:03 930

266 261 Gustavo Rangel Kingsburg High - Div IV SR 18:44 6:03 96

267 262 Joseph Caine El Diamante (Visalia) - Div III JR 18:44 6:03 887

268 263 Kevin Scrivano Bakersfield High - Div I FR 18:45 6:03 926

269 264 Isaiah Perez-Solorio Hanford West High - Div III FR 18:45 6:03 638

270 265 Nick Treiberg Centennial (Bakersfield) - Div I SO 18:45 6:03 987

271 266 Justin Butler Tulare Western - Div II SR 18:47 6:04 227

272 267 Paul Gaytan Independence (Bakersfield) - Div III FR 18:47 6:04 486

273 268 Preston Smee Exeter Union High - Div IV SR 18:48 6:04 525

274 269 Daniel Espinosa Highland (Bakersfield) - Div II SR 18:48 6:04 369

275 270 Tyler Abell Liberty (Madera) - Div IV JR 18:49 6:04 722

276 271 Manuel Valencia Mt. Whitney (Visalia) - Div I SR 18:49 6:04 970

277 272 Jason Ramirez South Bakersfield - Div III SR 18:50 6:05 938

278 Nick Gonzalez Edison High (Fresno) - Div III SR 18:52 6:05 848

279 273 Cesar Sanchez Foothill (Bakersfield) - Div III SO 18:52 6:06 550

280 274 Zack Diepersloot Cent Val Chr (Visalia) - Div V SO 18:53 6:06 255

281 275 Dustin Sheldon Monache (Porterville) - Div I JR 18:53 6:06 58

282 276 David Brassfield Kingsburg High - Div IV SO 18:54 6:06 98

283 277 Gonzalez Alex Arvin High - Div III SR 18:54 6:06 310

284 278 Ty Heiter Taft High - Div IV JR 18:55 6:06 341

285 279 Philip Taylor Taft High - Div IV FR 18:55 6:06 337

286 280 Joe Stout Golden West (Visalia) - Div II JR 18:55 6:06 116

287 281 Justin AiSOff Clovis North - Div IV FR 18:55 6:06 656

288 282 Jose Lemus Farmersville High - Div IV SR 18:55 6:07 896

289 283 Ismael Zambrano El Diamante (Visalia) - Div III SO 18:55 6:07 886

290 284 Jose Palma Avenal High - Div IV SO 18:56 6:07 418

291 285 Clayton Guillemin Yosemite High (Oakhurst) - Div III SR 18:56 6:07 680

292 286 Carlos Sanchez Mission Oak (Tulare) - Div III JR 18:56 6:07 471

293 287 Nick Gonzales Hanford West High - Div III FR 18:57 6:07 639

294 288 Ben Perrault Bullard High (Fresno) - Div I JR 18:57 6:07 34

295 289 Alexis Edgardo Sanger High - Div III SR 18:57 6:07 236

296 290 Mike Facio Independence (Bakersfield) - Div III SO 18:57 6:07 485

297 David Gamino Golden Valley (Bakersfield) - Div III SR 18:58 6:07 387

298 291 Edgardo Contreras Sanger High - Div III SO 18:59 6:08 238

299 292 Keene Ellis Monache (Porterville) - Div I JR 18:59 6:08 61

300 293 FReddy Cisneros Mendota High - Div IV FR 18:59 6:08 456

301 294 Andres Rodriguez Cesar Chavez (Delano) - Div III SR 19:00 6:08 975

302 295 Luis Martinez Madera High - Div I FR 19:00 6:08 7

303 296 Tyler Medina Hoover High (Fresno) - Div II JR 19:00 6:08 746

304 Ricardo Razo Golden Valley (Bakersfield) - Div III FR 19:00 6:08 386

305 297 Chris Real Garces Memorial (Bakersfield) - Div II JR 19:01 6:08 513

306 298 Jerry Jiron Foothill (Bakersfield) - Div III FR 19:01 6:08 553

307 299 Mike Jian Bullard High (Fresno) - Div I SR 19:03 6:09 32

308 300 Jose Garcia Orosi High - Div IV JR 19:03 6:09 374

309 301 Kevin Rooney Tehachapi High - Div III FR 19:07 6:10 823

310 302 Ryan Broomfield Yosemite High (Oakhurst) - Div III SR 19:07 6:10 682

311 303 Michael Heirendt Sierra High (Tollhouse) - Div IV JR 19:09 6:11 560

312 304 Gilbert Rodriquez Farmersville High - Div IV JR 19:09 6:11 898

313 305 Felipe Guillen Dinuba High - Div III SR 19:10 6:11 270

314 306 Oscar Ramos Mendota High - Div IV SO 19:11 6:12 457

315 307 Kyle Fleming Taft High - Div IV SO 19:11 6:12 340

316 308 Adam Walters Cent Val Chr (Visalia) - Div V SR 19:13 6:12 252

317 309 Matt Resendiz Tehachapi High - Div III SR 19:13 6:12 822

318 310 Andrew Caldwell Tehachapi High - Div III FR 19:13 6:12 817

319 311 Adrian Hopson McLane High (Fresno) - Div III FR 19:14 6:12 946

320 312 Craig Bailey Centennial (Bakersfield) - Div I FR 19:16 6:13 993

321 Mitchell Tenney Liberty High (Bakersfield) - Div II JR 19:17 6:13 182

322 313 Javier Reyes Cesar Chavez (Delano) - Div III SR 19:17 6:14 976

323 Medina Ruben Golden Valley (Bakersfield) - Div III FR 19:18 6:14 388

324 314 Hunter Williamson Yosemite High (Oakhurst) - Div III SR 19:19 6:14 681

325 315 Austin Graham Clovis East High - Div I FR 19:19 6:14 965

326 316 Tim Danks-Ferguson San Joaquin Mem (Fresno) - Div III SR 19:19 6:14 805

327 317 Chris Sides Granite Hills (Porterville) - Div III SR 19:19 6:14 435

328 318 Jose Jaimes Caruthers High - Div IV SR 19:20 6:14 624

329 319 Oscar Martinez McLane High (Fresno) - Div III FR 19:20 6:14 947

330 320 Brandon Ramirez Kerman High - Div IV SO 19:20 6:15 261

331 321 Josh Mejia Fowler High - Div IV JR 19:21 6:15 529

332 322 Nathan Andrade Frontier (Bakersfield) - Div III JR 19:21 6:15 763

333 323 Josh Beer Porterville High - Div III JR 19:22 6:15 409

334 324 Tlaloc Arreazola Caruthers High - Div IV SO 19:23 6:15 625

335 325 Mike Merzel Bullard High (Fresno) - Div I JR 19:23 6:16 35

336 326 Sean Kerr San Joaquin Mem (Fresno) - Div III JR 19:23 6:16 804

337 327 Arnold Espindola Dinuba High - Div III SO 19:25 6:16 272

338 328 Rolando Jimenez Farmersville High - Div IV JR 19:25 6:16 897

339 329 Tony Smith Bakersfield High - Div I JR 19:25 6:16 925

340 330 Rajvinder Dhillon Fowler High - Div IV FR 19:26 6:16 527

341 331 Ryan Alves Selma High - Div III JR 19:26 6:16 576

342 332 Saul Lopez Firebaugh High - Div IV SR 19:26 6:16 126

343 333 Thomas Flament El Diamante (Visalia) - Div III SR 19:27 6:17 889

344 Felipe Arias Riverdale High - Div IV SO 19:28 6:17 443

345 334 Aaron Cancino Hoover High (Fresno) - Div II FR 19:28 6:17 747

346 335 Chris Alvarez Mission Oak (Tulare) - Div III SO 19:28 6:17 470

347 336 Ramon Reyes Fowler High - Div IV JR 19:29 6:17 533

348 337 Aaron Adkins McLane High (Fresno) - Div III SO 19:31 6:18 950

349 338 Moises Ayala Tranquillity High - Div V JR 19:32 6:18 799

350 339 Anthony Marquez Independence (Bakersfield) - Div III SO 19:32 6:18 488

351 340 Spencer Brown University High (Fresno) - Div V SO 19:32 6:18 781

352 341 Hector Sanchez Lindsay High - Div IV SR 19:32 6:19 397

353 342 Benny Corona Lindsay High - Div IV SR 19:33 6:19 395

354 343 Ricky Gonzales Frontier (Bakersfield) - Div III JR 19:33 6:19 764

355 344 Anthony Diaz Hanford West High - Div III SR 19:34 6:19 636

356 345 Martin Ramirez Selma High - Div III SR 19:34 6:19 574

357 346 Marcos Barajas Hanford West High - Div III FR 19:34 6:19 640

358 347 Sergio Hernandez Kerman High - Div IV JR 19:35 6:19 260

359 348 William Samarin Porterville High - Div III SR 19:37 6:20 410

360 349 Joe Vicente Delano High - Div III SR 19:38 6:20 300

361 350 Chris Corral Frontier (Bakersfield) - Div III JR 19:38 6:20 762

362 351 David Lund Kingsburg High - Div IV SR 19:39 6:21 97

363 352 Sebastian Ceballos Tranquillity High - Div V SR 19:39 6:21 796

364 353 Jose Torres Granite Hills (Porterville) - Div III SR 19:40 6:21 436

365 354 Misael Pelayo Centennial (Bakersfield) - Div I SR 19:40 6:21 990

366 355 Manuel Zamora Exeter Union High - Div IV JR 19:40 6:21 526

367 356 Justin Young Yosemite High (Oakhurst) - Div III JR 19:41 6:21 684

368 357 Josh McCoy Hanford West High - Div III SO 19:41 6:21 642

369 358 Daniel Costalez Caruthers High - Div IV JR 19:42 6:22 626

370 Jacob Dodge Reedley High - Div II SO 19:43 6:22 868

371 359 Austin Adee Bakersfield Christian - Div IV JR 19:44 6:22 43

372 360 Oscar Campos Granite Hills (Porterville) - Div III SO 19:45 6:22 434

373 361 Tom Newman Garces Memorial (Bakersfield) - Div II FR 19:46 6:23 510

374 362 Sal Escamilla Monache (Porterville) - Div I JR 19:46 6:23 59

375 363 Josh Cortes South Bakersfield - Div III SR 19:47 6:23 944

376 364 James Juhrend Liberty (Madera) - Div IV FR 19:48 6:24 718

377 365 Adam Ellison San Joaquin Mem (Fresno) - Div III JR 19:48 6:24 806

378 366 Santos Alejandro Arvin High - Div III SR 19:50 6:24 309

379 367 Carlos Gonzalez Tranquillity High - Div V JR 19:50 6:24 798

380 368 Dezmond White Lemoore High - Div III SR 19:52 6:25 914

381 369 Omar Sixtos Orosi High - Div IV JR 19:53 6:25 375

382 370 Nolan Hutching Madera High - Div I SR 19:53 6:25 6

383 371 Tommy Brumfield Granite Hills (Porterville) - Div III SR 19:54 6:26 437

384 372 David Pineda South Bakersfield - Div III SR 19:55 6:26 943

385 373 Anthony Alvarez Monache (Porterville) - Div I SR 19:55 6:26 62

386 374 Rodriguez Jose Arvin High - Div III SO 19:55 6:26 311

387 375 Braulio Gonzalez Washington Union (Fresno) - Div IV FR 19:55 6:26 499

388 376 Javier Sanchez Washington Union (Fresno) - Div IV JR 19:56 6:26 496

389 377 Adam Ralls North Bakersfield - Div II SR 19:59 6:27 212

390 Felipe Chavez Riverdale High - Div IV SR 20:00 6:27 444

391 Dara Real Central High (Fresno) - Div I JR 20:00 6:27 710

392 378 Caleb Alvarado Exeter Union High - Div IV SO 20:00 6:27 520

393 379 Gustavo Sanchez Mission Oak (Tulare) - Div III SO 20:01 6:28 474

394 380 Jose Guerra Orosi High - Div IV JR 20:01 6:28 377

395 381 Enrique Guitierrez Kerman High - Div IV SR 20:01 6:28 262

396 382 Brandon Holland Hoover High (Fresno) - Div II SR 20:02 6:28 749

397 383 Robert Karpe Garces Memorial (Bakersfield) - Div II SR 20:03 6:28 509

398 384 Oswaldo Cayetano Washington Union (Fresno) - Div IV SR 20:04 6:29 494

399 385 Ricardo Romero Independence (Bakersfield) - Div III FR 20:04 6:29 487

400 386 Arron Delgado Firebaugh High - Div IV JR 20:05 6:29 130

401 Emanuael Villanueva Edison High (Fresno) - Div III JR 20:05 6:29 846

402 387 Jache Hull McLane High (Fresno) - Div III SO 20:06 6:29 948

403 388 Marcos Gaspar Lemoore High - Div III JR 20:07 6:30 911

404 389 Josh Lara Tehachapi High - Div III FR 20:07 6:30 821

405 390 Devian Martin Lemoore High - Div III SO 20:08 6:30 915

406 391 Chris Johnson Lemoore High - Div III SR 20:08 6:30 913

407 Robert Revita Liberty High (Bakersfield) - Div II SR 20:09 6:30 180

408 392 Omar Parra Mt. Whitney (Visalia) - Div I SR 20:09 6:30 967

409 393 Matt SOderstrom Bakersfield Christian - Div IV SO 20:09 6:30 44

410 394 Brian Pfenninger Woodlake High - Div IV SO 20:11 6:31 859

411 395 Sergei Horowitz Tehachapi High - Div III SR 20:12 6:31 820

412 396 Josh Espinoza Golden West (Visalia) - Div II SR 20:12 6:31 115

413 397 Farhan Mugammal Kingsburg High - Div IV SR 20:14 6:32 99

414 398 Gonzalo Rodriguez Mt. Whitney (Visalia) - Div I SO 20:14 6:32 969

415 399 Oscar Acevedo Farmersville High - Div IV JR 20:15 6:32 900

416 400 Juan Leal Tranquillity High - Div V SR 20:17 6:33 800

417 401 Ian Dixon Fowler High - Div IV JR 20:17 6:33 528

418 402 Rafael Garcia Tranquillity High - Div V SO 20:18 6:33 801

419 403 Luis Ramirez Orosi High - Div IV SO 20:19 6:33 378

420 404 Logan Colier Tehachapi High - Div III SR 20:19 6:34 818

421 405 Eric Lowe Woodlake High - Div IV SR 20:19 6:34 857

422 406 Antonio Cano Orosi High - Div IV JR 20:20 6:34 376

423 407 Dominick Brewer Hoover High (Fresno) - Div II SO 20:21 6:34 748

424 408 Victor Hernandez Monache (Porterville) - Div I JR 20:21 6:34 60

425 409 Evan Bowman Bakersfield High - Div I FR 20:21 6:34 928

426 410 William Stout Kingsburg High - Div IV FR 20:21 6:34 102

427 411 Gustavo Magana Firebaugh High - Div IV SR 20:22 6:35 127

428 412 Daniel Ramirez Garces Memorial (Bakersfield) - Div II SR 20:23 6:35 512

429 413 Carlos Navarro McLane High (Fresno) - Div III SO 20:26 6:36 949

430 414 Juan Gonzalez Caruthers High - Div IV FR 20:28 6:36 627

431 415 Shaughn Galloway Porterville High - Div III SR 20:29 6:37 412

432 416 Israel Torres South Bakersfield - Div III SR 20:30 6:37 941

433 417 Luis Lupercio South Bakersfield - Div III SR 20:30 6:37 942

434 418 Rashpinder Mundi Caruthers High - Div IV SO 20:33 6:38 628

435 419 Saleh Obedi Cesar Chavez (Delano) - Div III SR 20:35 6:39 978

436 420 Thomas Beard Bakersfield Christian - Div IV SR 20:36 6:39 47

437 421 Andrew Sanchez Monache (Porterville) - Div I JR 20:38 6:40 63

438 422 Adelmo Alvarado Mendota High - Div IV SO 20:39 6:40 459

439 423 Abraham Berber Tranquillity High - Div V JR 20:40 6:40 797

440 424 Carl Temple Liberty (Madera) - Div IV JR 20:41 6:41 719

441 425 Max Lopez Mendota High - Div IV JR 20:43 6:41 460

442 426 Martin Ayala Granite Hills (Porterville) - Div III SO 20:45 6:42 439

443 427 Robert Amidon Bakersfield High - Div I FR 20:46 6:42 927

444 428 Christian Fajardo McLane High (Fresno) - Div III JR 20:47 6:43 951

445 429 Jesus Aldana Firebaugh High - Div IV SO 20:48 6:43 128

446 430 Victor Evans Washington Union (Fresno) - Div IV SR 20:48 6:43 495

447 431 James O'Rourke Bakersfield Christian - Div IV FR 20:50 6:43 46

448 432 Matt Dragt Bakersfield Christian - Div IV SO 20:53 6:45 48

449 433 Kevin Rodriguez Kingsburg High - Div IV SR 20:54 6:45 100

450 434 Jacob Campos Kingsburg High - Div IV SR 20:56 6:46 101

451 435 Adrianna Guiterrez Farmersville High - Div IV JR 20:57 6:46 899

452 436 Gabriel Mendoza Liberty (Madera) - Div IV JR 20:57 6:46 721

453 437 Alex Hodges Sierra High (Tollhouse) - Div IV SR 20:58 6:46 561

454 438 Cristian Lopez Fowler High - Div IV SO 21:00 6:47 532

455 439 Josh Hopper Fresno Christian - Div V SO 21:00 6:47 734

456 440 Sam Ryan University High (Fresno) - Div V FR 21:01 6:47 783

457 441 Tanner Ogle Sierra High (Tollhouse) - Div IV SR 21:02 6:47 558

458 442 Adriano M. Lourenco Mission Oak (Tulare) - Div III FR 21:04 6:48 472

459 443 Josh Dixon Hanford West High - Div III SR 21:06 6:49 637

460 444 Mauricio Acevedo Lindsay High - Div IV SO 21:06 6:49 399

461 445 Alex Law Woodlake High - Div IV SO 21:07 6:49 858

462 446 Amninder Dhaliwal Porterville High - Div III JR 21:07 6:49 413

463 447 Jaime Rodriguez Orosi High - Div IV FR 21:09 6:50 379

464 448 Edgar Garcia Hoover High (Fresno) - Div II JR 21:09 6:50 750

465 449 Frank Daniel Fresno Christian - Div V JR 21:10 6:50 732

466 450 Nicolas Duron Fowler High - Div IV SR 21:12 6:51 531

467 451 Joel Aguilera Lemoore High - Div III JR 21:18 6:53 912

468 452 Max Gill Garces Memorial (Bakersfield) - Div II JR 21:19 6:53 508

469 453 Lopez Jose Arvin High - Div III SR 21:21 6:54 312

470 454 Sean Beintker Liberty (Madera) - Div IV JR 21:24 6:54 720

471 455 Edgar Luna Porterville High - Div III FR 21:24 6:55 415

472 456 Osvaldo Bueno Mission Oak (Tulare) - Div III SO 21:25 6:55 473

473 457 Austin Maddux Fresno Christian - Div V FR 21:25 6:55 735

474 458 Matthew Harikian University High (Fresno) - Div V SO 21:25 6:55 782

475 459 Bryson Cotton Bakersfield High - Div I FR 21:26 6:55 929

476 460 Jose Mejia McLane High (Fresno) - Div III FR 21:26 6:55 952

477 461 Joshua Genis Lemoore High - Div III JR 21:28 6:56 916

478 462 Armando Gamboa Granite Hills (Porterville) - Div III JR 21:30 6:56 438

479 463 Cesar Garcia Tehachapi High - Div III FR 21:31 6:57 819

480 464 Francisco Fuerte Lindsay High - Div IV SR 21:35 6:58 400

481 Marco Basilio Riverdale High - Div IV SR 21:36 6:58 446

482 465 Miguel Morales Lindsay High - Div IV SR 21:38 6:59 396

483 466 Greg Merrill Bakersfield Christian - Div IV JR 21:40 7:00 45

484 467 Matthew Teran San Joaquin Mem (Fresno) - Div III FR 21:47 7:02 807

485 468 Guillermo Campos Dinuba High - Div III 21:52 7:04 274

486 Tyler Lyman Central High (Fresno) - Div I FR 21:55 7:04 709

487 469 Isaias Cabrera Porterville High - Div III FR 21:58 7:05 411

488 470 Carl Quandt Liberty (Madera) - Div IV SR 22:04 7:08 723

489 471 Adam Herring Hanford West High - Div III SO 22:05 7:08 641

490 472 Austin Baughman Liberty (Madera) - Div IV SR 22:06 7:08 724

491 473 Guerrero Christian Arvin High - Div III JR 22:07 7:08 313

492 474 Andrew Calvillo Porterville High - Div III SR 22:10 7:09 414

493 475 Hugo Guzman Mission Oak (Tulare) - Div III JR 22:14 7:11 469

494 Adolfo Ruvacaba Central High (Fresno) - Div I FR 22:20 7:13 708

495 476 Edward Bedrosian Sierra High (Tollhouse) - Div IV SR 22:22 7:13 559

496 477 Christopher Weddington Fresno Christian - Div V FR 22:23 7:14 736

497 478 Mauricio Rosales Lindsay High - Div IV SR 22:24 7:14 398

498 479 Joshua Mahurien Granite Hills (Porterville) - Div III FR 22:34 7:17 440

499 480 Nolan Spence Sierra High (Tollhouse) - Div IV JR 22:37 7:18 562

500 481 Raphael Geddert University High (Fresno) - Div V FR 22:37 7:18 786

501 482 Benjamin Geddert University High (Fresno) - Div V SO 22:38 7:19 784

502 483 Joe Grano Dinuba High - Div III JR 22:40 7:19 273

503 Shane Monahan Liberty High (Bakersfield) - Div II SR 22:49 7:22 185

504 484 Trinidad Moreno Lindsay High - Div IV JR 22:59 7:25 401

505 485 Erik Miyake San Joaquin Mem (Fresno) - Div III SO 23:03 7:26 808

506 486 Patrick Thompson San Joaquin Mem (Fresno) - Div III JR 23:12 7:29 809

507 487 Kevin Bennett University High (Fresno) - Div V FR 23:16 7:31 785

508 Nathaniel P. Souza Glacier High (Oakhurst) - Div V FR 23:17 7:31 826

509 488 Keith Happawana University High (Fresno) - Div V SO 23:33 7:36 787

510 489 Jason Knapp Woodlake High - Div IV SO 23:48 7:41 860

511 Lonnie K. Bissmeyer Glacier High (Oakhurst) - Div V JR 24:06 7:47 825

512 490 Ricardo Salazar Orosi High - Div IV FR 24:09 7:48 380

513 491 Trevor York Fresno Christian - Div V SO 24:46 8:00 733

514 492 Nolan Karnes Bakersfield Christian - Div IV SR 24:50 8:01 49

515 493 Francisco Escamilla Farmersville High - Div IV JR 24:51 8:01 901

516 Jamie W. Bissmeyer Glacier High (Oakhurst) - Div V JR 26:17 8:29 824

11/12/2009 20:24

 

 

Home | More Results | Top of Page