Home | More Results | Boys (ALL Divisions) Individual

 

CIF CENTRAL SECTION

2009 CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS

Hosted by Madera High School

Woodward Park - Fresno, CA

Thursday, November 12th

 

*** UNOFFICIAL * ALL DIVISIONS * GIRLS 5K/3.1 Miles - INDIVIDUAL RESULTS ***

 

  Results by PRO RACE GROUP of Fresno - www.proracegroup.com

==============================================================================================================================

Ovrll TEAM                                                                                             Finish    PACE    Race

PLACE Plce  NAME                           SCHOOL - DIVISION                                    GRADE   TIME    p/mile    NO.

===== ==== =============================== ==================================================== ===== ======== ======== ======

    1    1 Macy Bricks                     Buchanan High (Clovis) Div I                          JR     17:35     5:41    688

    2    2 Saylah Barserian                Clovis High - Div I                                   SR     17:52     5:46    144

    3    3 Lyndsie Etherton                Bullard High (Fresno) - Div I                         JR     18:11     5:52    613

    4    4 Marisa Gonzalez                 Bullard High (Fresno) - Div I                         FR     18:12     5:52    617

    5    5 Hagen Reedy                     Buchanan High (Clovis) Div I                          FR     18:16     5:54    685

    6    6 Chelsea Janzen                  Buchanan High (Clovis) Div I                          SR     18:28     5:58    691

    7    7 Carina Mendoza                  Madera High - Div I                                   SR     18:29     5:58      8

    8    8 Alisha Brown                    Madera South - Div III                                SR     18:32     5:59     64

    9    9 Ali Teliha                      Bullard High (Fresno) - Div I                         FR     18:47     6:04    616

   10   10 Lindsay Gray                    Clovis High - Div I                                   SO     18:52     6:05    149

   11   11 Annie Mooney                    Mission College Prep (SLO) - Div V                    JR     18:53     6:06    131

   12   12 Katie FRy                       Exeter Union High - Div III                           JR     18:56     6:07    517

   13   13 Sarah Baker                     Bakersfield High - Div I                              JR     19:01     6:08    917

   14   14 Meghan Marvin                   Clovis High - Div I                                   SR     19:06     6:10    145

   15   15 Tijerra Lynch                   Ridgeview (Bakersfield) - Div III                     JR     19:06     6:10    827

   16   16 Brittany Laygo                  Clovis East High - Div I                              FR     19:07     6:10    953

   17   17 Jennifer Nakamura               Clovis North - Div IV                                 JR     19:10     6:11    643

   18   18 Sharessa Archie                 Clovis North - Div IV                                 SO     19:13     6:12    644

   19   19 Sarah Ahgazeynali               Clovis North - Div IV                                 SO     19:15     6:13    645

   20   20 Dana Schmalzel                  Buchanan High (Clovis) Div I                          JR     19:18     6:14    690

   21   21 Julianne Jacques                Buchanan High (Clovis) Div I                          JR     19:31     6:18    689

   22   22 Jeannette Rodriguez             Highland (Bakersfield) - Div II                       SR     19:39     6:21    356

   23   23 Myleigh Bricks                  Buchanan High (Clovis) Div I                          FR     19:40     6:21    686

   24   24 Desiree Armendariz              Ridgeview (Bakersfield) - Div III                     SO     19:41     6:21    828

   25   25 Kaylie Ogle                     Clovis High - Div I                                   SO     19:46     6:23    150

   26   26 Megan Osten                     Sanger High - Div II                                  SO     19:46     6:23    228

   27   27 Alyssa Mejia                    Clovis High - Div I                                   JR     19:51     6:25    146

   28   28 Riddhi Patel                    Stockdale (Bakersfield) - Div I                       FR     19:54     6:26    342

   29   29 Moriah Millwee                  Shafter High - Div III                                SO     19:56     6:26    314

   30   30 Courtney Sharar                 Clovis East High - Div I                              SO     19:56     6:26    954

   31   31 Celina Vera                     Tulare Union - Div II                                 SO     20:01     6:28     15

   32   32 Lizzy Vannette                  Cent Val Chr (Visalia) - Div V                        SR     20:04     6:29    242

   33   33 Viridiana Trujillo              Tulare Western - Div II                               SO     20:04     6:29    214

   34   34 Chandler Feigel                 Sanger High - Div II                                  SO     20:05     6:29    229

   35   35 Megan Thompson                  Taft High - Div IV                                    SR     20:07     6:30    328

   36   36 Linda Ramos                     Firebaugh High - Div IV                               JR     20:11     6:31    117

   37   37 Carli Preston                   Shafter High - Div III                                FR     20:11     6:31    315

   38   38 Cambria Tudor                   Shafter High - Div III                                FR     20:12     6:31    316

   39   39 Natalie Fernandez               Foothill (Bakersfield) - Div II                       JR     20:12     6:31    541

   40   40 Katie Sandoval                  Clovis North - Div IV                                 FR     20:12     6:31    646

   41   41 Lucy Garcia                     East Bakersfield - Div II                             SR     20:14     6:32     78

   42   42 Carolin Haney                   Stockdale (Bakersfield) - Div I                       JR     20:16     6:33    345

   43   43 Kathy Torres                    McFarland High - Div IV                               SO     20:19     6:34    275

   44   44 Alyson Delarosa                 Frontier (Bakersfield) - Div II                       SR     20:20     6:34    752

   45   45 Cynthia Lopez                   Stockdale (Bakersfield) - Div I                       JR     20:20     6:34    347

   46   46 Tori Blackmon                   Stockdale (Bakersfield) - Div I                       FR     20:21     6:34    344

   47   47 Lauren Sharwood                 Clovis West (Fresno) - Div I                          SO     20:21     6:34    658

   48   48 Monica Guzman                   Garces Memorial (Bakersfield) - Div II                SR     20:22     6:34    502

   49   49 Jessica Petoff                  Madera High - Div I                                   FR     20:22     6:35      9

   50   50 Taylor Brown                    Sunnyside (Fresno) - Div II                           JR     20:22     6:35    577

   51   51 Taylor Samson                   Clovis West (Fresno) - Div I                          FR     20:23     6:35    657

   52   52 Kaylee Moyer                    North Bakersfield - Div II                            SO     20:23     6:35    201

   53   53 Hannah Jones                    Stockdale (Bakersfield) - Div I                       FR     20:24     6:35    343

   54   54 Ashley Barton                   Liberty High (Bakersfield) - Div II                   JR     20:24     6:35    172

   55   55 Sarah Tomamichel                Clovis East High - Div I                              SR     20:25     6:36    956

   56   56 Jessica Campbell                Frontier (Bakersfield) - Div II                       FR     20:26     6:36    751

   57   57 Kacie Van Hofwegen              Cent Val Chr (Visalia) - Div V                        JR     20:29     6:37    243

   58   58 Molly Pahkamaa                  El Diamante (Visalia) - Div II                        SR     20:29     6:37    876

   59   59 Michelle Carruth                Clovis North - Div IV                                 SO     20:31     6:38    648

   60   60 McKenzie Poe                    Clovis High - Div I                                   JR     20:33     6:38    147

   61   61 Tricia Mooney                   Mission College Prep (SLO) - Div V                    SR     20:33     6:38    132

   62   62 Danielle Tildahl                Tehachapi High - Div III                              JR     20:37     6:39    815

   63   63 Bailey Henshaw                  Golden West (Visalia) - Div I                         SR     20:37     6:39    103

   64   64 Acacia Ingram                   Independence (Bakersfield) - Div III                  JR     20:38     6:40    476

   65   65 Desiree Bustamante              Clovis High - Div I                                   JR     20:38     6:40    148

   66   66 Blanca Hernandez                Firebaugh High - Div IV                               SO     20:39     6:40    118

   67   67 Katie Taylor                    Mt. Whitney (Visalia) - Div II                        JR     20:39     6:40    869

   68   68 Akaysha Dhaliwal                Madera South - Div III                                JR     20:40     6:40     65

   69   69 Amber Nelson                    Stockdale (Bakersfield) - Div I                       JR     20:44     6:42    346

   70   70 Lashya Morgan                   Ridgeview (Bakersfield) - Div III                     FR     20:44     6:42    829

   71   71 Jory Braughton                  Centennial (Bakersfield) - Div I                      SR     20:45     6:42    980

   72   72 Ashley Tallon                   Tulare Union - Div II                                 SR     20:47     6:43     16

   73   73 Tanner Martin                   Tulare Union - Div II                                 JR     20:49     6:43     19

   74   74 Rachel Frye                     Mission College Prep (SLO) - Div V                    SO     20:50     6:44    134

   75   75 Rebecca WilSOn                  Clovis North - Div IV                                 JR     20:51     6:44    647

   76   76 Rebecca Rodriguez               Firebaugh High - Div IV                               SO     20:51     6:44    119

   77   77 Elizabeth Reimer                Clovis East High - Div I                              SO     20:53     6:44    955

   78   78 Shelbe Pennel                   Stockdale (Bakersfield) - Div I                       SR     20:56     6:45    348

   79      Arianna Gibeault                Sierra High (Tollhouse) - Div IV                      SO     20:56     6:46    556

   80   79 Hanisha Marshall                Sunnyside (Fresno) - Div II                           JR     20:57     6:46    578

   81   80 Jessica Huizar                  Ridgeview (Bakersfield) - Div III                     SR     20:57     6:46    830

   82   81 Haley Tallon                    Tulare Union - Div II                                 SR     20:58     6:46     18

   83      Lizzie Palmer                   Sierra High (Tollhouse) - Div IV                      JR     20:58     6:46    555

   84   82 Grace Garcia                    Bakersfield High - Div I                              JR     20:59     6:47    918

   85   83 SOfia Rios                      Madera South - Div III                                SO     20:59     6:47     66

   86   84 Elizabeth Castaneda             El Diamante (Visalia) - Div II                        SO     21:00     6:47    877

   87   85 Nancy Islas                     Selma High - Div III                                  SR     21:01     6:47    563

   88   86 Elizabeth Witt                  Clovis West (Fresno) - Div I                          SR     21:02     6:47    662

   89   87 Bailey Voss                     Ridgeview (Bakersfield) - Div III                     FR     21:03     6:48    831

   90   88 Rachel Duarte                   Madera South - Div III                                FR     21:04     6:48     69

   91   89 Jenny Taylor                    Mt. Whitney (Visalia) - Div II                        JR     21:04     6:48    870

   92   90 Sara Sullivan                   Independence (Bakersfield) - Div III                  SO     21:04     6:48    477

   93   91 Perla Veloz                     Foothill (Bakersfield) - Div II                       JR     21:05     6:48    542

   94   92 Meaghan O'Meara                 Clovis East High - Div I                              SR     21:07     6:49    958

   95   93 Lisset Vargas                   Madera South - Div III                                FR     21:08     6:49     67

   96   94 Corina Garcia                   McFarland High - Div IV                               JR     21:09     6:50    276

   97   95 Colleen Warmerdam               Yosemite High (Oakhurst) - Div III                    SO     21:10     6:50    671

   98   96 Allie Campbell                  Clovis West (Fresno) - Div I                          SR     21:12     6:51    659

   99   97 Courtney Pacheco                Redwood (Visalia) - Div III                           FR     21:13     6:51    427

  100   98 Brianna Lara                    Tulare Western - Div II                               JR     21:15     6:52    217

  101   99 Dennise Mercado                 Highland (Bakersfield) - Div II                       SR     21:15     6:52    358

  102  100 Demitria Castanon               Mission College Prep (SLO) - Div V                    SO     21:17     6:52    135

  103  101 Katelynn Webb                   Independence (Bakersfield) - Div III                  SO     21:18     6:53    478

  104  102 Miranda Rodarte                 Clovis East High - Div I                              FR     21:20     6:53    957

  105  103 Mikaela Andreas                 Cent Val Chr (Visalia) - Div V                        SR     21:20     6:53    246

  106  104 Ellie Aguilera                  Lemoore High - Div III                                SR     21:22     6:54    905

  107  105 Ashley Foster                   Shafter High - Div III                                FR     21:25     6:55    317

  108  106 Blanca Perez                    North Bakersfield - Div II                            SR     21:26     6:55    204

  109  107 Sami Lee                        Clovis North - Div IV                                 FR     21:26     6:55    649

  110  108 Asmita Deswal                   Tulare Union - Div II                                 SR     21:27     6:56     20

  111  109 Adriana Chaves                  Redwood (Visalia) - Div III                           SR     21:27     6:56    426

  112  110 Erica Castro                    Foothill (Bakersfield) - Div II                       JR     21:28     6:56    543

  113  111 Ariana Mariscal                 North Bakersfield - Div II                            FR     21:30     6:56    203

  114  112 Jordan Thoennes                 Liberty High (Bakersfield) - Div II                   JR     21:30     6:56    173

  115  113 Talia Lamanuzzi                 Clovis West (Fresno) - Div I                          SO     21:30     6:57    661

  116  114 Alisa Carstens                  Exeter Union High - Div III                           SO     21:31     6:57    516

  117  115 Angelica Zarate                 Mt. Whitney (Visalia) - Div II                        SR     21:31     6:57    871

  118      Orieth Rodriguez                Golden Valley (Bakersfield) - Div III                 SO     21:32     6:57    381

  119  116 Marie Frye                      Mission College Prep (SLO) - Div V                    SO     21:32     6:57    133

  120      Janette Perez                   Cesar Chavez (Delano) - Div III                       JR     21:32     6:57    979

  121  117 Daisy Guitron                   Taft High - Div IV                                    SO     21:33     6:57    329

  122  118 Emily Shuford                   Bakersfield High - Div I                              JR     21:33     6:57    919

  123  119 Colette Pierce                  Tulare Union - Div II                                 SO     21:33     6:57     17

  124  120 Cristal Rivera                  Madera South - Div III                                FR     21:34     6:58     68

  125  121 Vanessa Russell                 Bullard High (Fresno) - Div I                         SR     21:35     6:58    618

  126  122 Bianca Savarese                 Independence (Bakersfield) - Div III                  SO     21:35     6:58    475

  127  123 Kelsi Woytovich                 Yosemite High (Oakhurst) - Div III                    SR     21:36     6:58    672

  128  124 Katerina Plaza                  Shafter High - Div III                                JR     21:38     6:59    318

  129  125 Yvette Hernandez                Tulare Western - Div II                               FR     21:39     6:59    216

  130  126 Jenny Munguia                   McFarland High - Div IV                               FR     21:39     6:59    277

  131  127 Emily Viveros                   Independence (Bakersfield) - Div III                  JR     21:40     7:00    479

  132  128 Sarah Whitson                   Tehachapi High - Div III                              SR     21:41     7:00    816

  133  129 Kelly Duffy                     Clovis West (Fresno) - Div I                          JR     21:42     7:00    663

  134  130 Jackie Lira                     Mt. Whitney (Visalia) - Div II                        JR     21:42     7:00    872

  135  131 Sandra Navarro                  Buchanan High (Clovis) Div I                          JR     21:43     7:01    687

  136      Leticia Garcia                  Woodlake High - Div IV                                FR     21:43     7:01    851

  137  132 Analysa Asuncion                Monache (Porterville) - Div I                         SR     21:43     7:01     51

  138  133 Cinthya Mendez                  Central High (Fresno) - Div II                        JR     21:44     7:01    699

  139  134 Kathryn Anderson                El Diamante (Visalia) - Div II                        SR     21:45     7:01    879

  140  135 Kristen Chan                    Monache (Porterville) - Div I                         SR     21:46     7:02     50

  141  136 Kelsey Setaro                   Yosemite High (Oakhurst) - Div III                    SO     21:47     7:02    674

  142  137 Britney Perez                   McFarland High - Div IV                               FR     21:47     7:02    278

  143  138 Carmen A. Rodriguez             Mission Oak (Tulare) - Div III                        SO     21:48     7:02    461

  144  139 Tammy Vu                        Garces Memorial (Bakersfield) - Div II                SO     21:48     7:02    506

  145  140 Mina Baxley                     Cent Val Chr (Visalia) - Div V                        SO     21:50     7:03    244

  146  141 Yadira Perez                    North Bakersfield - Div II                            JR     21:52     7:03    202

  147  142 Kelly Toms                      Cent Val Chr (Visalia) - Div V                        JR     21:52     7:04    247

  148  143 Audra Walker                    Golden West (Visalia) - Div I                         FR     21:55     7:04    106

  149  144 Bethany Maddox                  Hoover High (Fresno) - Div III                        FR     21:56     7:05    737

  150  145 Jannette Anaya                  Roosevelt High (FResno) - Div III                     SR     21:56     7:05    160

  151  146 Draper Ayla                     Golden West (Visalia) - Div I                         SR     21:57     7:05    104

  152  147 Alysa Alvarez                   Monache (Porterville) - Div I                         SO     21:57     7:05     52

  153  148 Allison Holmes                  Liberty High (Bakersfield) - Div II                   FR     21:59     7:06    174

  154  149 Lauren Brown                    Garces Memorial (Bakersfield) - Div II                SR     21:59     7:06    500

  155  150 Patricia Martinez               Firebaugh High - Div IV                               JR     22:00     7:06    120

  156      Betty Valdez                    McLane High (Fresno) - Div III                         FR    22:00     7:06    945

  157  151 Irene Rodriguez                 Shafter High - Div III                                FR     22:00     7:06    320

  158  152 Jessica Cohen                   Bullard High (Fresno) - Div I                         SR     22:02     7:07    615

  159  153 Marissa Henry                   Sanger High - Div II                                  SO     22:03     7:07    230

  160  154 Marisol Madrigal                Fresno High - Div III                                 SO     22:04     7:07    194

  161  155 Yohanna Madrigal                Fresno High - Div III                                 JR     22:04     7:08    193

  162  156 Nichole Berry                   Highland (Bakersfield) - Div II                       SR     22:06     7:08    357

  163  157 Stacy Sanchez                   Sanger High - Div II                                  SO     22:09     7:09    232

  164  158 Deserae Tarr                    Ridgeview (Bakersfield) - Div III                     FR     22:09     7:09    832

  165      Abigail DeLaCruz                Granite Hills (Porterville) - Div III                 JR     22:11     7:10    433

  166  159 Natalie Ambriz                  Independence (Bakersfield) - Div III                  JR     22:11     7:10    481

  167  160 Amanda Castellon                Wasco High - Div III                                  JR     22:12     7:10    607

  168  161 Taylor Te Velde                 Cent Val Chr (Visalia) - Div V                        SR     22:14     7:11    245

  169  162 Sophia Garcia                   East Bakersfield - Div II                             JR     22:15     7:11     79

  170  163 Dianne Ballesteros              Sunnyside (Fresno) - Div II                           SR     22:17     7:12    580

  171  164 Sayria Rivera                   Hoover High (Fresno) - Div III                        FR     22:18     7:12    740

  172  165 Rachel Evans                    Tehachapi High - Div III                              JR     22:18     7:12    811

  173  166 Cynthia Juarez                  Delano High - Div III                                 SO     22:18     7:12    290

  174  167 Emily Johnson                   Ridgeview (Bakersfield) - Div III                     FR     22:19     7:12    833

  175  168 Sarah Scrivano                  Bakersfield High - Div I                              JR     22:20     7:13    923

  176  169 Marissa Moraza                  Tulare Western - Div II                               SO     22:20     7:13    218

  177      Kaitlyn Reitz                   Caruthers High - Div IV                               SO     22:21     7:13    620

  178  170 Ashley Simon                    Tulare Western - Div II                               SO     22:21     7:13    220

  179  171 Desiree Martinez                Highland (Bakersfield) - Div II                       SR     22:22     7:13    359

  180  172 Brandee Martinho                Tulare Western - Div II                               JR     22:23     7:13    219

  181  173 Jennifer Ikeno                  Redwood (Visalia) - Div III                           JR     22:23     7:14    429

  182  174 Mia Lopez                       Mt. Whitney (Visalia) - Div II                        SR     22:23     7:14    875

  183      Michelle Ritchie                Kingsburg High - Div IV                               JR     22:25     7:14     92

  184  175 Mackenzie Celum                 Clovis West (Fresno) - Div I                          FR     22:25     7:14    660

  185  176 Nina Gaeta                      Bullard High (Fresno) - Div I                         SO     22:26     7:14    614

  186      Maria Sahagun                   Golden Valley (Bakersfield) - Div III                 SO     22:28     7:15    382

  187  177 Margaret Martinez               Centennial (Bakersfield) - Div I                      JR     22:29     7:15    981

  188  178 Brittany Ketscher               Exeter Union High - Div III                           SR     22:31     7:16    518

  189  179 Crystal Le Cavallier            Liberty High (Bakersfield) - Div II                   JR     22:31     7:16    175

  190  180 Ashlei Esparza                  Porterville High - Div III                            SO     22:32     7:16    402

  191  181 Mikayla Roberts                 Cent Val Chr (Visalia) - Div V                        JR     22:33     7:17    248

  192  182 Dayali Corrales                 Delano High - Div III                                 JR     22:34     7:17    289

  193  183 Limairy Castillo                Madera South - Div III                                SO     22:35     7:17     70

  194      Mitzi Ibarra                    Golden Valley (Bakersfield) - Div III                 JR     22:35     7:17    383

  195  184 Rachel Castaneda                El Diamante (Visalia) - Div II                        JR     22:35     7:18    878

  196  185 Fabiola Serrato                 Roosevelt High (FResno) - Div III                     JR     22:36     7:18    158

  197  186 Emerolina Cantu                 Redwood (Visalia) - Div III                           SO     22:36     7:18    430

  198  187 Lenea Lara                      Shafter High - Div III                                JR     22:36     7:18    319

  199  188 Lilibeth Pedrosa                Taft High - Div IV                                    SO     22:37     7:18    330

  200  189 Katherine Mayberry              Highland (Bakersfield) - Div II                       JR     22:37     7:18    361

  201  190 Natalie Espinoza                South Bakersfield - Div III                           SR     22:37     7:18    937

  202  191 Alicia Ackley                   Lemoore High - Div III                                SO     22:38     7:18    903

  203  192 Karolyn I. Espiritu             Mission Oak (Tulare) - Div III                        JR     22:40     7:19    462

  204  193 Alejandra Ponce                 Bakersfield High - Div I                              JR     22:41     7:19    921

  205  194 Bethany Corriea                 Hoover High (Fresno) - Div III                        SR     22:41     7:19    738

  206  195 Ariel Driskill                  Frontier (Bakersfield) - Div II                       SO     22:42     7:20    753

  207  196 Paola Olivier                   El Diamante (Visalia) - Div II                        JR     22:42     7:20    880

  208  197 Karly Brett                     Exeter Union High - Div III                           SO     22:43     7:20    515

  209  198 Chloe Carlson                   Centennial (Bakersfield) - Div I                      SR     22:44     7:20    986

  210  199 Jessica Cruz                    Garces Memorial (Bakersfield) - Div II                FR     22:44     7:20    501

  211  200 Kacy Kurushima                  Clovis East High - Div I                              JR     22:44     7:20    959

  212  201 Alex Gonzalez                   Roosevelt High (FResno) - Div III                     JR     22:45     7:21    163

  213  202 Gabriella Bobadilla             El Diamante (Visalia) - Div II                        SR     22:46     7:21    881

  214  203 Shaela Alvarado                 Taft High - Div IV                                    JR     22:46     7:21    332

  215  204 Crystal Rodriguez               Foothill (Bakersfield) - Div II                       SR     22:46     7:21    545

  216  205 Estefani Rivera                 North Bakersfield - Div II                            FR     22:47     7:21    205

  217  206 Viviana Benitez                 Mt. Whitney (Visalia) - Div II                        FR     22:48     7:22    873

  218  207 Brenda Zamora                   Mt. Whitney (Visalia) - Div II                        FR     22:49     7:22    874

  219  208 Dannielle Bidegain              Sunnyside (Fresno) - Div II                           JR     22:49     7:22    579

  220  209 Justice Carillo                 Monache (Porterville) - Div I                         FR     22:50     7:22     55

  221  210 Jadine Gonzalez                 Wasco High - Div III                                  FR     22:50     7:22    609

  222  211 Samantha Wooten                 Golden West (Visalia) - Div I                         JR     22:50     7:22    107

  223  212 Karen Jimenez                   Roosevelt High (FResno) - Div III                     SR     22:51     7:23    161

  224  213 Mayra Contreras                 Sanger High - Div II                                  SO     22:51     7:23    233

  225  214 Tahlia Thomas                   Garces Memorial (Bakersfield) - Div II                SO     22:54     7:24    505

  226  215 Lenora Pate                     Yosemite High (Oakhurst) - Div III                    SO     22:54     7:24    673

  227  216 Daisy Acosta                    Tulare Western - Div II                               SR     22:55     7:24    215

  228  217 Gabby Castro                    South Bakersfield - Div III                           SR     22:57     7:25    931

  229  218 Monica Montoya                  Foothill (Bakersfield) - Div II                       SR     22:57     7:25    544

  230  219 Krista Tsutsui                  Fresno High - Div III                                 SR     22:58     7:25    196

  231  220 Deborah Jones                   Hoover High (Fresno) - Div III                        SO     22:59     7:25    739

  232  221 Jackie Meza                     Mendota High - Div IV                                 JR     23:02     7:26    453

  233  222 Elizabeth Soto                  Mission Oak (Tulare) - Div III                        JR     23:02     7:26    463

  234      Lionor Alcala                   Edison High (Fresno) - Div II                         SO     23:04     7:27    841

  235  223 Amanda Bennett                  Frontier (Bakersfield) - Div II                       JR     23:08     7:28    756

  236      Alejandrina Ramirez             Riverdale High - Div IV                               SO     23:08     7:28    442

  237  224 Stephanie Powell                Bakersfield Christian - Div IV                        JR     23:08     7:28     36

  238  225 Danielle Warren                 Redwood (Visalia) - Div III                           JR     23:08     7:28    428

  239  226 Amelia Banks                    Sunnyside (Fresno) - Div II                           SO     23:09     7:28    583

  240  227 Ivette Romero                   Porterville High - Div III                            SR     23:10     7:29    403

  241  228 Celeste Fuentes                 Roosevelt High (FResno) - Div III                     JR     23:13     7:30    159

  242  229 Alexis Newman                   Liberty (Madera) - Div IV                             SO     23:15     7:30    715

  243  230 Rosa Diaz                       Dinuba High - Div III                                 SR     23:16     7:31    263

  244  231 Karlee Rodriguez                North Bakersfield - Div II                            FR     23:17     7:31    206

  245  232 Karina Diaz                     Dinuba High - Div III                                 SR     23:19     7:31    264

  246  233 Gabby Lerma                     Bakersfield High - Div I                              JR     23:20     7:32    920

  247  234 Annie Aleman                    Exeter Union High - Div III                           SO     23:21     7:32    514

  248  235 Dulce Escamilla                 Farmersville High - Div IV                            SR     23:26     7:34    890

  249  236 Sarah Ballard                   Centennial (Bakersfield) - Div I                      JR     23:26     7:34    985

  250  237 Nicole Hutcheson                Lemoore High - Div III                                JR     23:26     7:34    906

  251  238 Sammie Lombardo                 Garces Memorial (Bakersfield) - Div II                SO     23:27     7:34    503

  252  239 Liz Sanchez                     Centennial (Bakersfield) - Div I                      JR     23:27     7:34    982

  253      Torralva Jennifer               Arvin High - Div III                                  FR     23:28     7:34    302

  254  240 Jennifer Arellano               Selma High - Div III                                  JR     23:29     7:35    564

  255  241 Adrianna Tijerina               Farmersville High - Div IV                            JR     23:29     7:35    891

  256  242 Myra Gomez                      Golden West (Visalia) - Div I                         SO     23:30     7:35    105

  257      Alexis Worthley                 Edison High (Fresno) - Div II                         FR     23:31     7:35    842

  258  243 Daniela Lozano                  Monache (Porterville) - Div I                         SR     23:31     7:36     53

  259      Cathyleen Rodriquez             Hanford West High - Div III                           FR     23:33     7:36    629

  260  244 Alondra Martinez                Selma High - Div III                                  FR     23:33     7:36    565

  261  245 Melisia Melgon                  Centennial (Bakersfield) - Div I                      JR     23:34     7:36    984

  262  246 Michelle Huff                   Golden West (Visalia) - Div I                         SR     23:37     7:38    108

  263      Bautista Janet                  Arvin High - Div III                                  JR     23:39     7:38    301

  264  247 Sarena Underwood                North Bakersfield - Div II                            SR     23:40     7:38    200

  265  248 Ashley Benett                   Monache (Porterville) - Div I                         SR     23:41     7:39     56

  266  249 Mayra Hernandez                 Sunnyside (Fresno) - Div II                           SO     23:43     7:39    581

  267  250 Reynna Gardea                   Fresno High - Div III                                 SO     23:44     7:40    199

  268  251 Carlie Croxton                  Independence (Bakersfield) - Div III                  JR     23:44     7:40    480

  269      Maricruz Ramales                Orosi High - Div IV                                   SR     23:45     7:40    370

  270  252 Victoria Ayon                   Delano High - Div III                                 SR     23:45     7:40    291

  271  253 Lauren Porton-Ayala             Golden West (Visalia) - Div I                         SO     23:45     7:40    109

  272  254 Kathryn Moseley                 Lemoore High - Div III                                JR     23:46     7:40    907

  273  255 Selina Alamillo                 South Bakersfield - Div III                           SO     23:47     7:41    932

  274  256 Estephanie Vazquez              Sunnyside (Fresno) - Div II                           JR     23:48     7:41    582

  275  257 Celia Rangel                    Highland (Bakersfield) - Div II                       JR     23:51     7:42    362

  276  258 Reidlee Lynn                    Bakersfield Christian - Div IV                        FR     23:52     7:42     39

  277      Mercedes Salgado                Golden Valley (Bakersfield) - Div III                 SR     23:52     7:42    384

  278  259 Ruby Lara                       McFarland High - Div IV                               SR     23:55     7:43    280

  279  260 Hilaria Vasquez                 Highland (Bakersfield) - Div II                       SR     23:56     7:43    360

  280  261 Roxanna M. Menijvar             Mission Oak (Tulare) - Div III                        JR     23:56     7:43    467

  281  262 Jessica Folsom                  Yosemite High (Oakhurst) - Div III                    JR     23:57     7:44    676

  282  263 Joanna Espinoza                 Roosevelt High (FResno) - Div III                     JR     23:57     7:44    162

  283  264 Mickey Cardiel                  Liberty High (Bakersfield) - Div II                   JR     23:58     7:44    176

  284  265 Monet Pena                      El Diamante (Visalia) - Div II                        SR     23:58     7:44    882

  285  266 Andreina Reyes                  Wasco High - Div III                                  JR     23:58     7:44    611

  286  267 Danielle Purtle                 Lindsay High - Div IV                                 SO     23:59     7:45    389

  287  268 Brooke Villareal                Roosevelt High (FResno) - Div III                     JR     24:00     7:45    164

  288  269 Hillary Belo                    Foothill (Bakersfield) - Div II                       JR     24:01     7:45    547

  289  270 Rikki Tobias                    Exeter Union High - Div III                           SR     24:02     7:45    519

  290  271 Eloisa Garcia                   Taft High - Div IV                                    SO     24:04     7:46    333

  291  272 Selena Madrigal                 Fresno High - Div III                                 FR     24:04     7:46    195

  292  273 Allei Schaffer                  Centennial (Bakersfield) - Div I                      JR     24:07     7:47    983

  293  274 Chelsey Gray                    Monache (Porterville) - Div I                         JR     24:07     7:47     54

  294  275 Allison F. Serpa                Mission Oak (Tulare) - Div III                        FR     24:10     7:48    466

  295  276 Rylee J. Goodlin                Mission Oak (Tulare) - Div III                        FR     24:11     7:48    465

  296  277 Ty Jones                        Hoover High (Fresno) - Div III                        FR     24:12     7:49    742

  297      Laura Lopez                     Parlier High - Div IV                                 SR     24:13     7:49    765

  298  278 Aaliyah Beed                    Liberty High (Bakersfield) - Div II                   FR     24:13     7:49    177

  299  279 Jamie Cogdell                   Yosemite High (Oakhurst) - Div III                    SO     24:15     7:50    677

  300  280 Anasary Rosales                 East Bakersfield - Div II                             JR     24:16     7:50     82

  301  281 Johanna Menedez                 Tulare Union - Div II                                 FR     24:17     7:50     21

  302      Shawntee Whitford               Caruthers High - Div IV                               SR     24:18     7:51    621

  303  282 Ana Nunez                       East Bakersfield - Div II                             SO     24:19     7:51     83

  304  283 Katherina Lehrmann              Madera High - Div I                                   JR     24:20     7:51     10

  305      Arely Mejia                     Edison High (Fresno) - Div II                         SO     24:21     7:52    843

  306  284 Erica Pallesi                   Sanger High - Div II                                  SO     24:25     7:53    231

  307  285 Harpreet Basi                   Sanger High - Div II                                  SR     24:27     7:53    234

  308  286 Marisol Escudero                Foothill (Bakersfield) - Div II                       JR     24:29     7:54    546

  309  287 Tania Osornia                   Taft High - Div IV                                    SO     24:29     7:54    331

  310  288 Phoenix Skeahan                 Yosemite High (Oakhurst) - Div III                    SO     24:32     7:55    675

  311      Candy Rodriquez                 Hanford West High - Div III                           FR     24:32     7:55    635

  312  289 Mayra Monje                     Dinuba High - Div III                                 JR     24:34     7:56    266

  313  290 Geraldine Gurrola               Tranquillity High - Div V                             SO     24:36     7:57    789

  314  291 Monica Rivas                    Dinuba High - Div III                                 JR     24:37     7:57    267

  315  292 Marissa Machado                 Garces Memorial (Bakersfield) - Div II                SO     24:41     7:58    504

  316  293 Rebecca Vu                      Fresno High - Div III                                 SR     24:41     7:58    198

  317  294 Teale Jones                     Frontier (Bakersfield) - Div II                       SO     24:43     7:59    754

  318  295 Raeann Vasquez                  Fowler High - Div IV                                  JR     24:43     7:59    534

  319  296 Dulce Nunez                     East Bakersfield - Div II                             JR     24:43     7:59     81

  320  297 Breann Ghuman                   South Bakersfield - Div III                           SR     24:44     7:59    936

  321  298 Felica Rocha                    Madera High - Div I                                   FR     24:48     8:00     12

  322  299 Ofelia Saldana                  Lindsay High - Div IV                                 SO     24:48     8:00    392

  323  300 Samantha Oliver                 Frontier (Bakersfield) - Div II                       FR     24:48     8:00    755

  324  301 Martha Sanchez                  Wasco High - Div III                                  FR     24:49     8:01    612

  325  302 Marissa Pacheco                 Hoover High (Fresno) - Div III                        SR     24:55     8:03    741

  326  303 Katie Helms                     Frontier (Bakersfield) - Div II                       FR     24:56     8:03    757

  327      Yolanda Zuniga                  Orosi High - Div IV                                   SO     24:56     8:03    371

  328  304 Michelle Rodriguez              Firebaugh High - Div IV                               SR     24:56     8:03    121

  329  305 Ruby Pereira                    Fowler High - Div IV                                  FR     24:58     8:04    537

  330  306 Cassie Chavez                   Bakersfield High - Div I                              JR     24:59     8:04    922

  331      Elizabeth Aviles                Orosi High - Div IV                                   JR     24:59     8:04    372

  332  307 Ariana Villarreal               Central High (Fresno) - Div II                        SO     24:59     8:04    700

  333  308 Karina Melendez                 Firebaugh High - Div IV                               SO     25:02     8:05    122

  334  309 Sujey Chavez                    Redwood (Visalia) - Div III                           SO     25:03     8:05    432

  335  310 Ashley Cortes                   Firebaugh High - Div IV                               SR     25:04     8:05    123

  336  311 Marissa Figueroa                Fowler High - Div IV                                  SO     25:05     8:06    539

  337  312 Ana Orozco                      Wasco High - Div III                                  SR     25:08     8:07    610

  338  313 Alyssa Pena                     Porterville High - Div III                            FR     25:08     8:07    408

  339  314 Teresa Martin                   East Bakersfield - Div II                             FR     25:08     8:07     80

  340  315 Erin Golackson                  Tehachapi High - Div III                              SR     25:11     8:08    812

  341  316 Maki Osawa                      Liberty High (Bakersfield) - Div II                   SR     25:11     8:08    178

  342  317 Emma Tucker                     Liberty (Madera) - Div IV                             FR     25:13     8:08    712

  343  318 Claudia Cuevas                  South Bakersfield - Div III                           SR     25:14     8:09    933

  344  319 Bernise Flores                  Taft High - Div IV                                    SR     25:18     8:10    334

  345  320 Julie Matzenger                 Tehachapi High - Div III                              SR     25:18     8:10    813

  346  321 Elizabeth Benitez               South Bakersfield - Div III                           SR     25:19     8:10    934

  347      Jaqueline Lizarraga             Parlier High - Div IV                                 JR     25:26     8:13    766

  348  322 Jordan Metzler                  Tehachapi High - Div III                              SO     25:26     8:13    814

  349  323 Amanda Duke                     Tehachapi High - Div III                              SR     25:29     8:14    810

  350  324 Maria Hernandez                 South Bakersfield - Div III                           SO     25:29     8:14    935

  351  325 Maribel Ortiz                   Fowler High - Div IV                                  SR     25:30     8:14    538

  352  326 Gariella Prado                  Fowler High - Div IV                                  FR     25:33     8:15    536

  353  327 Tiffany Rodriguez               Bakersfield Christian - Div IV                        SR     25:34     8:15     38

  354  328 Hanna Britt                     Liberty (Madera) - Div IV                             SO     25:35     8:15    714

  355  329 Daisy Duenas                    Delano High - Div III                                 SO     25:37     8:16    292

  356  330 Jazzmine Young                  Selma High - Div III                                  SO     25:40     8:17    566

  357  331 Rajvir Brar                     Delano High - Div III                                 SR     25:43     8:18    293

  358  332 Tina Gonzalez                   Lemoore High - Div III                                SO     25:45     8:19    904

  359  333 Elizabeth Uribe                 Selma High - Div III                                  SO     25:47     8:19    569

  360      Lucia Dominguez                 Washington Union (Fresno) - Div IV                    JR     25:50     8:20    489

  361  334 Alicia Barriente                Liberty (Madera) - Div IV                             FR     25:56     8:22    711

  362  335 Anna Parra                      Dinuba High - Div III                                 SO     25:59     8:23    265

  363  336 Cymone Harris                   Porterville High - Div III                            FR     26:00     8:24    406

  364      Jhorien Osana                   Hanford West High - Div III                           FR     26:02     8:24    630

  365  337 Kayla Martinez                  Madera High - Div I                                   FR     26:02     8:24     13

  366  338 Oneida Escobar                  Porterville High - Div III                            SO     26:04     8:25    404

  367  339 Margarita Alvarado              Mendota High - Div IV                                 SR     26:09     8:26    452

  368  340 Clarita Ramblas                 Selma High - Div III                                  SR     26:14     8:28    567

  369  341 Selena Castellon                Wasco High - Div III                                  SO     26:17     8:29    608

  370  342 Lindsey Tucker                  Liberty (Madera) - Div IV                             FR     26:18     8:29    713

  371  343 Scarlett Harris                 Mission College Prep (SLO) - Div V                    SO     26:22     8:31    136

  372  344 Monica Garcia                   Reedley High - Div II                                 FR     26:24     8:31    863

  373  345 Ana Armas                       Reedley High - Div II                                 SR     26:25     8:32    862

  374  346 Lucy Gomez                      Mendota High - Div IV                                 SR     26:26     8:32    451

  375      Brenna Severin                  Washington Union (Fresno) - Div IV                    SO     26:28     8:33    490

  376  347 Flora Garay                     East Bakersfield - Div II                             SO     26:30     8:33     84

  377  348 Olga Pastor-Luna                Madera High - Div I                                   SO     26:30     8:33     11

  378  349 Igdalia Covarrubias             Farmersville High - Div IV                            JR     26:31     8:34    892

  379  350 Elvia Gonzolez                  Mendota High - Div IV                                 FR     26:43     8:37    449

  380  351 Alicia Aranda                   Central High (Fresno) - Div II                        FR     26:45     8:38    705

  381  352 Eden Dolarian                   Bullard High (Fresno) - Div I                         SO     26:48     8:39    619

  382  353 Emily Brock                     Fowler High - Div IV                                  FR     26:48     8:39    540

  383  354 Joyce Funda                     Reedley High - Div II                                 SO     26:51     8:40    866

  384  355 Ahsaki Castro                   Lindsay High - Div IV                                 SO     26:51     8:40    390

  385  356 Patricia Gonzalez               Farmersville High - Div IV                            FR     26:52     8:40    895

  386  357 Karely Andrade                  Delano High - Div III                                 JR     26:53     8:41    294

  387  358 Heidi Adams                     Porterville High - Div III                            SR     26:54     8:41    407

  388  359  Crystal Herrera                Hoover High (Fresno) - Div III                        SO     26:55     8:41    743

  389      Lilian Ruiz                     Woodlake High - Div IV                                SR     27:00     8:43    852

  390      Ayala Cynthia                   Arvin High - Div III                                  JR     27:06     8:45    304

  391      Serena Bollinger                Kingsburg High - Div IV                               SO     27:08     8:45     93

  392  360 Sonia Vargas                    Fowler High - Div IV                                  JR     27:14     8:47    535

  393  361 Sabrynna Chacon                 Porterville High - Div III                            SO     27:15     8:48    405

  394  362 Vianka Rodriguez                Reedley High - Div II                                 JR     27:17     8:48    865

  395  363 Rachel Wilhelm                  Fresno Christian - Div V                              JR     27:18     8:49    726

  396  364 Catherine Fonseca               University High (Fresno) - Div V                      JR     27:19     8:49    774

  397  365 Claire Jaramishian              University High (Fresno) - Div V                      SO     27:20     8:49    777

  398  366 Natalie Gomez                   Lemoore High - Div III                                JR     27:28     8:52    908

  399  367 Yesenia Cuevas                  Reedley High - Div II                                 SO     27:28     8:52    867

  400  368 Ariadne Valadez                 Tranquillity High - Div V                             JR     27:36     8:55    790

  401  369 Stacey Barrera                  Mendota High - Div IV                                 SO     27:44     8:57    448

  402      Annissa Harding                 Hanford West High - Div III                           JR     27:51     8:59    633

  403  370 Gigi Thao                       Fresno Christian - Div V                              SO     27:51     8:59    729

  404  371 Jessica Rodriguez               Mendota High - Div IV                                 SO     27:56     9:01    447

  405  372 Thalia Holingue                 University High (Fresno) - Div V                      SO     27:59     9:02    776

  406  373 Socorro Ambriz                  Lindsay High - Div IV                                 SO     28:05     9:04    393

  407      Phoebe Castro                   Woodlake High - Div IV                                SO     28:07     9:04    849

  408      Shannon Salerno                 Woodlake High - Div IV                                SO     28:10     9:06    853

  409  374 Krystina Hale                   Central High (Fresno) - Div II                        JR     28:19     9:09    701

  410  375 Marlene Mora                    Farmersville High - Div IV                            SO     28:26     9:11    893

  411  376 Liliana Garcia                  Tranquillity High - Div V                             FR     28:49     9:18    793

  412      Christyann Medina               Hanford High - Div III                                SO     28:50     9:19    592

  413  377 Christina Jarman                Farmersville High - Div IV                            FR     28:59     9:21    894

  414  378 Monica Gonzalez                 McFarland High - Div IV                               SR     29:04     9:23    281

  415  379 Zuri Hernandez                  Mendota High - Div IV                                 FR     29:18     9:27    450

  416  380 Selene Vasquez                  Lindsay High - Div IV                                 JR     29:26     9:30    391

  417  381 Amy Jennings                    Bakersfield Christian - Div IV                        SR     29:26     9:30     37

  418      Jamie Dewey                     Sierra High (Tollhouse) - Div IV                      JR     29:39     9:34    557

  419  382 Thalia Laguna                   Lindsay High - Div IV                                 SO     29:41     9:35    394

  420  383 Paige Powell                    Fresno Christian - Div V                              SR     29:59     9:41    725

  421  384 Alejandra Maciel                Reedley High - Div II                                 SR     29:59     9:41    864

  422  385 Andie Lopez                     Tranquillity High - Div V                             FR     30:09     9:44    791

  423      Alyssa Vargas                   Washington Union (Fresno) - Div IV                    JR     30:20     9:47    492

  424  386 Jessica Contreras               Reedley High - Div II                                 SR     30:27     9:50    861

  425  387 Savannah Giordano               University High (Fresno) - Div V                      FR     30:31     9:51    778

  426  388 Itzil Herrera                   Tranquillity High - Div V                             FR     30:50     9:57    794

  427      Angelica Zuniga                 Orosi High - Div IV                                   JR     31:12    10:04    373

  428  389 Madeleine Mosler                Central High (Fresno) - Div II                        SR     31:20    10:07    702

  429  390 Michelle Muniz                  Tranquillity High - Div V                             JR     31:29    10:10    792

  430  391 Gabriela Larralde               University High (Fresno) - Div V                      JR     31:47    10:16    779

  431  392 Ashley Erickson                 Fresno Christian - Div V                              FR     31:47    10:16    728

  432  393 Britney Pontecorvo              Central High (Fresno) - Div II                        FR     32:33    10:30    703

  433  394 Yudiana Hernandez               Tranquillity High - Div V                             FR     33:02    10:40    788

  434  395 Andie-Vawn Winter               Bakersfield Christian - Div IV                        FR     33:08    10:42     42

  435  396 Samantha Bennett                University High (Fresno) - Div V                      SO     33:20    10:46    780

  436  397 Vanessa Alaniz                  Lemoore High - Div III                                JR     33:57    10:58    909

  437      Sydney Horne                    Kingsburg High - Div IV                               FR     34:24    11:06     94

  438      Amanda Smith                    Kingsburg High - Div IV                               SO     34:27    11:07     95

  439  398 Dana King                       Fresno Christian - Div V                              SO     34:32    11:09    727

  440  399 Allison Lerude                  Bakersfield Christian - Div IV                        SO     35:51    11:34     41

 

  11/12/2009 19:27

 

 

Home | More Results | Top of Page